Udostępnij:

Niestety od przegranej rozpoczęli rozgrywki 3 ligowe koszykarze ZEC PKK 99 Pabianice. Nasz zespół składający sie zawodników bardzo młodych i klilku starszych nie podołał głownemu faworytowi rozgrywek, czyli drużynie rezerw Ekstraklasowego Anwilu.

Trener Wiesław Wincek za główne przyczyny porażki uznał:

Po pierwsze: Graliśmy w wielkiej Hali Mistrzów, w której gra ekstraklasowy Anwil Włocławek. Na moich chłopcach zrobiło to wrażenie.
Po drugie: TKM to naprawdę mocny zespół, czterech rywali miało na koncie mecze w Ekstraklasie.

Mimo tremy nasi koszykarze poczynali sobie w jaskini lwa nadspodziewanie dobrze. Do przerwy prowadzili 31:28. Po zmianie stron gospodarze wzięli się do roboty i odrobili stratę z nawiązką, wygrywając różnicą 14 punktów. „W czwartej kwarcie napędziliśmy stracha rywalom, bo doszliśmy ich na pięć punktów. Jak na zespół, który trenuje w tym składzie od połowy września, zaprezentowaliśmy się naprawdę przyzwoicie.” Podsumował spotkanie trener Wincek.

TKM Włocławek – ZEC PKK 99 Pabianice 71:57 (18:18, 10:13, 20:8, 17:12)

ZEC PKK 99: Kuba Orłowski 22, Mateusz Grabowski 10, Bartosz Malarczyk 9, Dominik Jędrzejewski 6, Bartłomiej Frątczak 6, Konrad Czarnecki 2, Szymon Barys 2, Aleksander Jóźwik, Aleksander Placek, Adam Ratajczyk, Mateusz Szmidt, Jan Sobolewski