Udostępnij:

Na ten mecz zawodnicy PKK 99 i LKS-u Łódź czekali 49 dni, tyle bowiem minęło od pierwszego meczu ligowego pomiędzy tymi zespołami. W pierwszym spotkaniu lepsi okazali się nasi chłopcy, zwyciężając 62:50. W między czasie obie drużyny zanotowały po 3 wysokie zwycięstwa i prawdziwy sprawdzian sił miał nastąpić w hali pabianickiego MOSiRu.

Lepiej mecz zaczęli podopieczni trenera Jurgi. Po 7 minutach było 19:5 dla PKK 99. W tym fragmencie zagraliśmy bardzo agresywnie w obronie i wymusiliśmy wiele strat u przeciwnika. Jednak ŁKS otrząsnął się z letargu i odpowiedział kilkoma trafieniami z gry. W pierwszej kwarcie nasi koszykarze trafili dwie trójki. Druga kwarta to popis gry gości i niemoc w ataku PKK 99. ŁKS notuje serię 12:0 i wychodzi na trzy punktowe prowadzenie (27:24). Pabianiczanie niesieni dopingiem swoich kibiców biorą się jednak w garść, odpierają atak i pierwsza połowa kończy się wynikiem 38:32 dla naszych. Do przerwy trafiamy cztery „trójki”.

Przez 3 minuty drugiej połowy mecz jest dalej wyrównany ale notujemy świetną serię 9:0 i tym samym dystansujemy się od przeciwników na 15 punktów. Później już mecz odbywa się pod nasze dyktando. Ilekroć ŁKS łapał wiatr w żagle i zbliżał się do nas punktowo, sprawy w swoje ręce brał Przemek Kociszewski i odpowiadał trójką z przed nosa obrońcy.

W drugiej połowie trafił ich 4 a w całym meczu 6. Zza linii 6,75 Przemek nie pomylił się ani razu. W całym meczu zgromadził 35 punktów grając chyba najlepszy swój mecz w życiu. Rzadko wyróżniamy w relacjach indywidualności, ale w sobotę byliśmy świadkami na prawdę świetnej gry naszego zawodnika. Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki mecz Przemka oraz naszej drużyny.

Po widowiskowym meczu wygrywamy 80:62 i wciąż jesteśmy nie pokonanym zespołem w lidze.

Przemek był dzisiaj liderem z prawdziwego zdarzenia. Brał odpowiedzialność na swoje barki w trudnych momentach i trafił świetne 6/6 za 3, ale to cała dwunastka wykonała ogrom świetnej roboty. Każdy zawodnik wszedł na parkiet i każdy walczył za zespół. Cieszę się, że udowodniliśmy swoją wartość w meczu z trudnym przeciwnikiem. ŁKS grał bardzo twardo i agresywnie. To był mecz na wysokim poziomie

podsumowuje Trener Adam Jurga

Teraz naszych zawodników czeka przerwa w meczach ligowych. Pięciu zawodników PKK 99 od soboty rozpoczyna walkę z kadrą naszego województwa o awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tym razem chłopcy staną obok zawodników ŁKS -u w jednej drużynie i z jednym wspólnym celem – wywalczenia awansu. Wkrótce więcej informacji na temat OOM.

W meczu wystąpili:
Cieciorowski Wiktor, Jęch Aleksander, Jęch Maksymilian, Kociszewski Przemysław, Kłys Gracjan, Moczkowski Kacper, Ozga Jakub, Owczarek Wiktor, Pierzchalski Hubert, Szewczyk Maciej, Wlazło Piotr, Wierzchowski Wojciech.

Statystyki meczowe