Udostępnij:

Dwa dni sparingów. Cztery silne drużyny. Dwie porażki po dobrych meczach. Lekcja koszykówki od Sierakowa. Wygrana z Tychami po super 4 kwarcie na pocieszenie. 3 miejsce !
MVP zespołu zostaje wybrany Maciej Szewczyk. 

Zagraliśmy 4 silne mecze z przeciwnikami z najwyższej krajowej półki. Tychy wygrywają ze wszystkimi na Śląsku, Sieraków i Kościan nie mają sobie równych w Wielkopolsce. Sieraków gra od tego sezonu w europejskich rozgrywkach EYBL. Szkoleniowo cztery bardzo ważne mecze dla nas. W województwie, oprócz ŁKS-u nie graliśmy w lidze spotkań na takim styku. Było to bardzo ważne przetarcie przed rundą finałową ŁZKosz. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że jesteśmy w stanie walczyć z każdym zespołem w Polsce. By jednak wygrywać z najlepszymi brakuje nam kilku rzeczy:

1) Warunków fizycznych, szczególnie na obwodzie, przeciwnicy są na tych pozycjach silniejsi i często wyżsi.
2) Twardości psychicznej w trudnych momentach.
3) Spokoju w poczynaniach ofensywnych (zbyt duża ilość strat).
4) Lepszej gry 1×1, szczególnie w obronie.
5) Pasji i konsekwencji jeżeli chodzi o trening. Zbyt dużo zajęć opuszczamy, nie zawsze trenujemy z pełnym zaangażowaniem i koncentracją.

Na pierwszy punkt nie mamy wpływu, ale pozostałe cztery można poprawić ciężko trenując ! Jeśli chłopcy są gotowi na ciężką pracę przez najbliższe 5 miesięcy to gra i wyniki w lidze będą lepsze 

Poniżej relacja z poszczególnych dni i meczy:

DZIEŃ 1
Po dwóch dobrych pierwszych połowach mamy przestoje w grze i słabsze drugie połowy. Trzymamy się przez pierwsze 20-25 minut, ale w później mamy przestoje w grze, brakuje nam agresji, koncentracji i ucieka nam wynik. Słabo bronimy pojedynki 1×1, przez co musimy udzielać pomocy przeciwnicy nas „rozrzucają”. Zarówno Kościan i Tychy są w naszym zasięgu, ale musimy grać lepiej.

DZIEŃ 2
Mecz z Sierakowem. W pierwszej kwarcie nie możemy znaleźć sobie zbyt dużo czystych okazji do zdobycia punktów z gry, ale wymuszamy dużo fauli i często stajemy na linii osobistych. Niestety skuteczność 1/8 z osobistych powoduje ze pierwszą kwartę przegrywamy. Przegrywamy również drugie 10 minut 9:29. Do przerwy jest 28:51. Później już gramy lepiej. Ale nie udaje nam się odrobić tak wysokiej straty z pierwszej połowy. Gospodarze nie tracą koncentracji tak jak my i zasłużenie zwyciężają 66:90
Mecz o 3 miejsce z Tychami to była typowa wojna charakterów. Tychy miały tylko zwycięstwo z nami, my nie mieliśmy żadnego. Nie łatwa, dołująca sytuacja dla chłopców z obu stron. Przez pierwsze 3 kwarty oba zespoły grają jakby bez przekonania, pasji i woli zwycięstwa. Prowadzenie zmienia się 14-krotnie, ale mecz nie zachwyca poziomem sportowym. O naszym stylu gry najlepiej świadczą 23 straty w 25 min gry. W ostatniej kwarcie nasi chłopcy jednak zbierają się w sobie, grają na mistrzowskim poziomie i ostatnią kwartę wygrywają 27:8. Zwyciężamy 71:57 i z podniesioną głową odbieramy puchar za 3 miejsce w turnieju.

———————— WYNIKI ————————
PKK 99 Pabianice 64:73 MOSM Tychy
PKK 99 Pabianice 64:73 BC Obra Kościan
PKK 99 Pabianice 66:90 Sieraków BC
PKK 99 Pabianice 71:57 MOSM Tychy (o 3 miejsce)

Barwy PKK 99 Pabianice dumnie reprezentowali:
Cieciorowski Wiktor, Jęch Aleksander, Jęch Maksymilian, Kociszewski Przemysław, Kłys Gracjan Moczkowski Kacper, Owczarek Wiktor, Ozga Jakub, Szewczyk Maciej, Wierzchowski Wojciech, Wojtyniak Igor, Wlazło Piotr