Udostępnij:

Meczem z Tomaszowem, wychowankowie trenera Adama Jurgi zakończyli pierwszą rundę wojewódzkiej Ligi Młodzików. Pabianiczanie wygrali 8 meczy i nie ponieśli żadnej porażki. Wygrali grupę B zdecydowanie. Przed nami walka w grupie mistrzowskiej o awans do Mistrzostw Polski.

Wynik spotkania (99:19) w pełni odzwierciedla przebieg mecz z Tomaszowem, w trakcie którego nasi zawodnicy byli zdecydowanie lepsi. W pierwszej kwarcie naciskaliśmy na całym boisku. W kolejnych kwartach broniliśmy od połowy. W ataku staraliśmy się grać ustawiane akcje, w celu poćwiczenia schematów pod kątem meczy w grupie mistrzowskiej. Cieszy otwarta gra w ataku zawodników, którzy do tej pory zdobywali mało punktów, oraz zespołowa gra naszych chłopców.

W meczu wystąpili:
Frydrych Oskar, Jęch Aleksander, Jęch Maksymilian, Krulik Igor, Moczkowski Kacper, Owczarek Wiktor, Ozga Jakub, Szewczyk Maciej, Wierzchowski Wojciech, Wołosz Adrian, Wojtyniak Igor, Wlazło Piotr.

Podsumowując pierwszą rundę:
– Wygraliśmy zdecydowanie z drużynami ŁKS II, GTK Głowno, LIDER Tomaszów
– Dwa mecze z ŁKS I, były dla nas ciężkie i bardziej zacięte, ale w obu spotkaniach byliśmy lepszym zespołem.