Udostępnij:

W sobotnim meczu młodzicy B zmierzyli się z drużyną ŁKS Szkoła Gortata II. Obie drużyny pokazały, że nie warto odpuszczać  i walczyć do samego końca. Mecz punkt za punkt, kilka zmian prowadzenia czego skutkiem była dogrywka.

Od początku meczu zarówno gospodarze jak i nasza drużyna walczyli zacięcie o każdą piłkę, nie odpuszczali w obronie, czego efektem był remis 29:29 do połowy meczu. Od początku trzeciej kwarty ŁKS zdobył przewagę 3 i 5 punktową, którą utrzymywał do końca tej części spotkania. W czwartej kwarcie nasi wzięli się do roboty, zdobywali głównie punkty z kontry oraz gry 1×1. Trzeba pochwalić naszą drużynę, która postawiła twarde warunki gospodarzom czego efektem były liczne przechwyty i  korzyści w ataku. W tym fragmencie gry dobrze radzili sobie Mateusz Skoneczka oraz Kuba Szkudlarek,  którzy po indywidualnych akcjach oraz asystach kolegów zdobywali cenne punkty, a na 3 minuty przed końcem odrobiliśmy straty i wyszliśmy na 6 punktową przewagę, która utrzymywała się przez 2 minuty. Wtedy gracz z drużyny przeciwnej Szymon Biegański po trzykrotnej grze 1×1 zdobywał punkty i doprowadził do remisu. Na 9 sekund przed końcem trener Mateusz Grabowski  wziął czas, rozrysował akcję, lecz dobrze zorganizowana obrona ŁKS-u uniemożliwiła nam zdobycie punktów, czego skutkiem była dogrywka.

Pięcio minutowa dogrywka rozpoczęła się ze stanu 58:58. Przez dwie minuty ta część spotkania miała charakter, czyli punkt za punkt. Niestety po celnym rzucie za 2 punkty spod kosza i chwilę później trójce ŁKS powiększa swoją przewagę, a mecz kończy się przegraną 71:64.

W meczu wystąpili: Kuba Szkudlarek, Wojtek Kret, Mateusz Skoneczka, Kuba Berut, Dominik Buss, Damian Ochota, Mateusz Plaskota, Mateusz Łyczkowski, Dawid Kuligowski, Kuba Wolski, Mateusz Szaniecki.

Statystyki ŁZKosz