Udostępnij:

Dzięki świetnej defensywie w drugiej kwarcie wygrywamy z drużyną AZS PWSZ Skierniewice w stosunku 58:43. Między 10 a 20 minutą pozwoliliśmy przeciwnikowi na rzucenie tylko 3 punktów!

Początek spotkania był niemrawy. Nie potrafiliśmy w zespołowy sposób wykreować sobie czystych pozycji rzutowych. Kilkukrotnie do oddania rzutu mobilizował nas zegar 24 sek. Dodatkowo popełniliśmy dużo strat. Po 6 minutach przegrywaliśmy 5:8. Wzięliśmy się jednak w garść i pierwszą kwartę zremisowaliśmy 12:12.

Wraz z drugą kwartą zaczęliśmy świetnie bronić drużynowo. AZS miał duże problemy z trafieniem za to w naszych szeregach zaczęło szaleć dwóch zawodników. Najpierw 6 punktów z rzędu trafił Damian Żurowski, później serię miał Szymon Kula (7 punktów w tym jedna „trójka”. Maciek Szewczyk dorzucił następnie 4 punkty i kończymy pierwsze 20 minut wygrywając 28:15. Obrona w drugiej kwarcie funkcjonowała wyśmienicie.

Były apetyty by w drugiej połowie powiększyć przewagę jeszcze bardziej jednak nie byliśmy w stanie zdominować przeciwnika. Mecz do końca był interesujący jednak cały czas kontrolowany przez PKK 99. Wygrywamy drugą połowę 30:28 a cały mecz 58:43

Bardzo aktywny tego dnia był Damian Żurowski. Popisał się double-double notując 14 punktów i 11 zbiórek w tym aż 7 w ataku. To rekordy kariery Damiana.

Zbiórka w ataku to coś czym wyróżnialiśmy się w niedzielnym meczu. Wreszcie mieliśmy przewagę warunków fizycznych, którą dobrze wykorzystaliśmy. Daniel Żurowski miał 14 zbiórek. Mateusz Okruszek i Daniel Nawrocki mieli po 10, a Szymon Kula 7. Wiele z nich było w ataku. Jedynie osobiste jak zwykle szwankowały. Gdybyśmy trafiali, wynik byłby jeszcze wyższy. Gratuluje moim zawodnikom zwycięstwa na trudnym terenie w Skierniewicach.