Udostępnij:

Co to był za mecz w wykonaniu Młodzików! Pierwsza kwarta wygrana 35:8. Systematyczne powiększanie przewagi w kolejnych odsłonach i wynik końcowy 119:50 dla naszych!

W ostatnim meczu pierwszej rundy w fazie finałowej zmierzyliśmy się ze zwycięzcą poprzedniej grupy – zespołem KKS Pro-Basket Kutno, który do tej pory w rozgrywkach zanotował tylko jedną porażkę z drużyną ŁKSu Łódź. Mecz toczył się o wysoką stawkę, bowiem oba zespoły celują w awans do Mistrzostw Polski. Na trybunach zasiadło dość dużo naszych kibiców, również wielu rodziców z Kutna przyjechało oglądać to spotkanie.

Nasi zawodnicy zaczęli mecz niesamowicie intensywnie. Nie było spania jak w meczach z ŁKSem i AZSem ale ostra walka i pozytywna agresja od pierwszej minuty. Rozpoczęliśmy spotkanie od serii 14:1 a całą kwartę wygraliśmy 35:8. Nasi zawodnicy bronili świetnie na całym boisku, a w ataku graliśmy głównie 1×1 lub zdobywaliśmy punkty po przechwytach. Obie piątki grały równo. W drugiej kwarcie atak już był trochę słabszy (kilka niepotrzebnych strat) ale w obronie znów pozwoliliśmy rzucić przeciwnikowi tylko 8 punktów, dzięki czemu do przerwy było 60:18 dla nas 🙂

W trzeciej kwarcie jeszcze bardziej powiększyliśmy swoją przewagę (96:31). Czwarta kwarta była już bardziej wyrównana i skończyła się wynikiem 23:19 dla PKK 99.

Aż 7 zawodników zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową a aż 11 zdobyło punkty. To świadczy o tym że cały zespół zagrał bardzo dobrze!
Mieliśmy też bardzo dobre 22/31 z linii rzutów osobistych, oraz trafiliśmy trzy „trójki”.

Ten mecz pokazał, że w chłopcach drzemie ogromny potencjał i tylko oni swoim odpowiednim nastawieniem do zawodów i codzienną pracą na treningach wyznaczają swoje limity. Zagraliśmy na prawdę świetne zawody, ale kolejne trzy mecze nie będą wcale łatwiejsze, ponieważ cała pierwsza czwórka ligi jest silna i żądna rewanżu. W kolejnych meczach może zdarzyć się wszystko dlatego musimy systematycznie i ciężko trenować. Sezon rozkręcił się na dobre. Tylko od chłopców zależy to, jak długo będzie on trwał 🙂