Udostępnij:

Wygrywamy z ŁKS-em w meczu o pierwsze miejsce w lidze. Dzięki zwycięstwu 67:59 jedną kolejkę przed końcem sezonu zapewniamy sobie tytuł Mistrzów Województwa. Turniej strefowy będzie rozegrany w Pabianicach 🙂

Kluczowa dla losów spotkania okazała się pierwsza kwarta wygrana przez naszych zawodników 19:11, a szczególnie pierwsze pięć minut spotkania wygrane 11:1. Później ŁKS starał się odrabiać straty a my staraliśmy się odskoczyć rywalom na więcej oczek. Najbardziej ŁKS zbliżył się do nas w 3 kwarcie kiedy to nasza przewaga stopniała do 3 punktów. My najwyżej prowadziliśmy pod koniec 3 kwarty (+11). Mecz przez całe 40 minut był bardzo zacięty. Do ostatniej minuty było bardzo gorąco 🙂 W całym meczu trafiliśmy 4 „trójki”. Najlepszymi strzelcami byli Przemek Kociszewski (19 pkt.) i Kacper Moczkowski (13 pkt.). Punktowało dziewięciu naszych graczy. Gratulacje również dla drużyny przyjezdnej, to dzięki nim udało się stworzyć tak fajne widowisko z dużą ilością kibiców na trybunach i głośnym dopingiem 🙂

Dzięki zwycięstwu nad ŁKS-em nasi chłopcy już teraz zdobyli tytuł Mistrzów Województwa. Za tydzień mecz w Kutnie. Jeśli uda nam się zwyciężyć – będziemy mieć w województwie bilans 14:0. Damy z siebie wszystko.

Niezależnie od wyników ostatniej kolejki zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli, dzięki czemu jesteśmy organizatorem turnieju strefowego, który odbędzie się w dniach 12-15 kwietnia w hali MOSiR. Oprócz naszej drużyny i ŁKS-u, będziemy grali z Twardymi Piernikami Toruń i TKM Włocławek. Wszystkie drużyny uzyskują awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski do lat 14.

Dziś w meczu walczyli:
Cieciorowski Wiktor, Frydrych Oskar, Jęch Aleksander, Jęch Maksymilian, Kocieszewski Przemysław, Moczkowski Kacper, Owczarek Wiktor, Ozga Jakub, Szewczyk Maciej, Wierzchowski Wojciech, Wojtyniak Igor, Wlazło Piotr

Statystyki ŁZKosz