Udostępnij:

Dzięki świetnej postawie w obronie, mimo nie najlepszej skuteczności w ataku, podopieczni trenera Jurgi wygrywają wysoko ze Startem Łódź 66:46.

Trener Jurga do dyspozycji miał tylko 10 graczy w tym Przemka Kociszewskiego z rocznika 2004. Zagrał on bardzo dobre zawody i z 19 punktami na koncie poprowadził zespół do zwycięstwa. Podwójne zdobycze punktowe zanotowali również Szymon Kula, oraz Olek Moszyński (po 10 pkt.) Do przerwy pozwoliliśmy rzucić przeciwnikowi tylko 15 punktów. Później nastąpiło rozprężenie w obronie, ale poprawiliśmy atak, dzięki czemu powiększyliśmy przewagę z pierwszej połowy. Mimo poprawy ofensywy w drugich dwudziestu minutach gry, można uznać że kadeci na tą chwilę są bardziej zespołem defensywy niż ataku. Mamy problemy ze skutecznością rzutową (również z pod kosza), oraz ze zbyt dużą ilością strat. Jednak gdy obrona funkcjonuje jak należy – nie trzeba dużo rzucić by zwyciężyć 🙂