Udostępnij:

21 października meczem z ŁKS-em rozpoczynamy sezon 2018/2019. W tym sezonie naszymi przeciwnikami będą: TKM Włocławek, Novum Bydgoszcz, MchKK Chełmno z województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ŁKS Łódź. W porównaniu do zeszłego sezonu zaszło dość dużo zmian w naszej drużynie. Można powiedzieć, że mamy całkowicie nowy i bardzo szeroki skład. Kadra seniorów liczy aż 21 zawodników. Poniżej przestawiamy naszą drużynę:

Trener Arkadiusz Gralewski

Pierwsza zmiana, zaszła na stanowisku pierwszego trenera. Twórcę koszykówki, wieloletniego szkoleniowca PKK 99, Wiesława Wincka zastępuje pochodzący z Łodzi Arkadiusz Gralewski. Wcześniej Start Łódź.

Zmiany nastąpiły również wśród zawodików. Aż dziewięciu (!) nowych graczy będzie w najbliższym sezonie bronić barw Pabianic. Sześciu z nich to nasi wychowankowie, lub gracze związani w przeszłości z naszym klubem.

 Artur Szczerkowski i Sebastian Szymański

Wracają po dwuletniej przerwie (pierwszy grał w ŁKS, drugi w ŁKS, a następnie w AGH Kraków. grali tam w Juniorach Starszych, oraz w 2 lidze. Artur jest wychowankiem PKK 99 Pabianice, Sebastian pochodzi z Sieradza i tam też zaczynał swoją przygodę z koszykówką. Obaj grają na obwodzie

 Krystian Mik i Patryk Zawadzki

Kilka lat temu, w kategorii juniora przeszli do ŁKS, później z różnych względów mieli przerwę w grze. W tym roku wracają zdrowi i chętni do walki w każdym meczu. Atletyczni zawodnicy, którzy lubią widowiskowe akcje.

Szymon Juniak

Na przełomie ostatnich 10 lat grał na każdym szczeblu rozgrywek w Polsce. Absolwent OSSM Stalowa Wola. Najwyżej, bo w Ekstraklasie grał w ZKS Stal Stalowa Wola, oraz Siarce Tarnobrzeg. Przy swoich 200 cm wzrostu jest bardzo dynamiczny i atletyczny. Gra na pozycji środkowego.

Franciszek Błoch i Eryk Bryłka

Zeszłoroczni Juniorzy PKK 99, grający u trenera Kuby Orłowskiego. Pierwszy z nich to nasz wychowanek, gra na pozycjach 3/4. Drugi swoje pierwsze koszykarskie kroki stawiał w Trójce Sieradz i gra na pozycjach 1/2. Urodzeni w roczniku 2000. Mimo młodego wieku grają bezkompromisowo i walczą ze starszymi zawodnikami jak równy z równym.

Jakub Borowski i Mariusz Matecki

Kuba jest wychownkiem Czarnych Słupsk. Grał w SKK Kobylnica, GKK Gorzów Wlkp. oraz ŁKS na poziomie 2 ligi. Największe jego atuty to wszechstronność, spokój w grze, oraz atletyzm.

Mariusz to najwyższy zawodnik naszej drużyny. Wychowanek Startu Łódź. 206 cm. wzrostu oraz duże doświadczenie zdobyte w Łodzi i Skierniewicach wzmocni naszą strefę podkoszową

Poza grą 5×5 obaj wraz z Kubą Orłowskim realizują się w grze 3×3. Ich ekipa – „Lajtowi w obronie” jest czwarta w ranginku Streetball Polska.

 Aleksander Fabiszewski

Całą swoją karierę grał w drużynach z Łodzi: Jordan, oraz ŁKS. W 2004 roku z Łódzkim Klubem Sportowym wywalczył piąte miejsce w Polsce w kategorii Junior Starszy. Bardzo charakterny zawodnik, lubiący szybkie tempo, grę 1×1 i szybki atak.

Z zeszłego sezonu, w drużynie zostają:

Szymon Barys, Przemysław Chlastawa, Bartłomiej Frątczak, Mateusz Grabowski, Dominik Jędrzejewski, Adam Jurga, Michał Kowalewski, Jakub Orłowski, Adam Ratajczyk, Jan Sobolewski, Mateusz Szmidt.

Stoją od lewej: Trener Arkadiusz Gralewski, Kuba Orłowski, Jakub Borowski, Mariusz Matecki, Szymon Juniak, Krystian Mik, Sebastian Szymański, Franciszek Błoch, Mateusz Grabowski, Patryk Zawadzki
Na dole od lewej: Aleksander Fabiszewski, Szymon Barys, Adam Ratajczyk, Eryk Bryłka, Michał Kowalewski, Adam Jurga, Artur Szczerkowski
Nieobecni na zdjęciu: Mateusz Szmidt, Bartłomiej Frątczak, Dominik Jędrzejewski, Jan Sobolewski, Przemysław Chlastawa