Udostępnij:

Od wygranej 100:68 rozpoczęli nasi seniorzy w ramach rozgrywek 3 ligi. Naszym rywalem byli sąsiedzi zza miedzy czyli ŁKS Łódź. Dobrze znany naszym koszykarzom, zawsze groźny zespół na swojej hali.

Tym razem to zawodnicy PKK 99 zaskoczyli rywali od pierwszych minut spotkania. Nasi byli bardzo skoncentrowani w obronie, wyprowadzając szybkie kontry i w zespołowy sposób grając w ataku pozycyjnym. Po pierwszych 7 minutach gry było 23:5 dla nas. Łodzianie pierwsze punkty z gry zdobyli dopiero w 8 minucie meczu. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 35:13 dla PKK99. Kolejna kwarta to kontynuacja naszej dobrej gry i trochę lepsza gra ŁKS-u (24:21). Na początku drugiej połowy zawodnicy z Pabianic lekko się rozruźnili, co natychmiast wykorzystali gospodarze, zmniejszając dystans do 20 pkt. Od tego momentu nasi wrócili do pełnej koncentracji pokazując piękny basket zespołowy. Było wiele bardzo ładnych akcji w ataku i w obronie. Co najważniejsze graliśmy całym składem, a punkty zdobyło 10 koszykarzy.

Uważam, że stać nas na jeszce lepszą grę. W drużynie panuje bardzo dobra atmosfera – mimo krótkiego czasu razem udało nam się stworzyć kolektyw. Było to widać dzisiaj na meczu, gdzie każdy wchodzący na parkiet dawał z siebie wszystko, ale również na treningach chłopcy są w pełni zaangażowanie wzajemnie nakręcając się do jeszcze cięższej pracy. Zadanie jakie otrzymałem od zarządu PKK 99, to awans do 2 ligi w przeciągu 2-3 lat. Dziś jesteśmy w 3 lidze i walczymy o zwycięstwo w każdym meczu.

Podsumował spotkanie trener PKK 99 – Arkadiusz Gralewski

Teraz trenera i jego podopiecznych czeka ciężkie spotkanie z drużyną z Chełmna.
Gramy u nas w najbliższą niedzielę, 28 listopada o godzinie 17:15. Jak zwykle zapraszamy na halę MOSiR. Liczymy na liczne przybycie fanów basketu i gorący doping.