Udostępnij:

Bardzo ważną wygraną zanotowali nasi najstarsi koszykarze. Po kontrolowanym, jednak nie łatwym meczu wygrali z przyjezdnymi z województwa kujawsko-pomorskiego 106:87.

Rywalem była bardzo doświadczona i ograna drużyna. W poprzednim sezonem pokonała nas dwukrotnie. Zespół jest znany z dobrego rzutu za 3, współpracy wysokich graczy i obrony strefowej.

Rozpoczęliśmy mecz koncertowo – Dobra obrona i kontry doprowadziły do wyniku 32:19 dla nas. Już drugi mecz z rzędu, w pierwszych minutach spotkania szalał Sebastian Szymański, którego piłka po prostu szukała. Mimo zmian w piątce druga kwarta również należała do naszych. Zmiennicy dali dużo energii i jakości z ławki. Drugie 2o minut wygraliśmy 33:19, a do przerwy na tablicy widniał wynik 65:38. W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów osobistych dla publiczności. Pizzeria Presto zaprosiła zwycięzców na darmowe pizze.

Po przerwie nasi rywale rozpoczęli odrabianie strat a nasi wyglądali jakby myślami byli już w szatni. Straty w ataku i błędy w powrocie do obrony spowodowały, że Chełmno doszło nas na 14 punktów. Przewaga zaczęła topnieć ale udało nam się odeprzeć atak i do końca meczu nasza przewaga oscylowała wokół 15-20 punktów. Trener Gralewski kolejny mecz rotował składem co też miało odzwierciedlenie w zdobyczach punktowych zawodników – aż 10 z nich punktowało, a 6 miało „dwucyfrówki”. Mocnym atutem naszej drużyny był dziś rzut z dystansu. Trafiliśmy dziewięć celnych trójek, przy czterech przeciwnika. Najwięcej, bo trzy razy zza linii 6,75 m. trafił Artur Szczerkowski.

Seniorzy wygrali drugi mecz z rzędu, a scenariusz spotkań był bardzo podobny. W pierwszej połowie gramy z bardzo dużym animuszem i dominujemy w każdym elemencie gry, ale w drugiej połowie nie powiększamy przewagi, pojawia się rozprężenie w naszych szeregach i nie mamy już tyle energii w grze. Jednak za każdym razem kontrolujemy przebieg spotkania i to jest najważniejsze. Dwa pewne zwycięstwa w pierwszych dwóch kolejkach robi wrażenie.

Dziękujemy za doping licznie zgromadzonej publiczności. Liczymy że w kolejnych meczach będzie nas jeszcze więcej !!!