Udostępnij:

W miniony weekend najmłodsza drużyna PKK99 Pabianice brała udział w turnieju Mini Basket Ligi.

Młodzi zawodnicy zagrali pierwsze mecze w swojej karierze. Jest to uproszczona gra w koszykówkę, gracze grają 3×3 podczas czterech siedmio minutowych kwart bez zatrzymywania czasu. Zarówno czas jak i boisko jest mniejsze, a zawodnicy rzucają na niższe specjalnie przystosowane kosze. Mecze odbywaja się bez protokołu, a zapisywany jest tylko wynik końcowy. Liczy się tutaj zabawa, nie ma rywalizacji.

Każda z drużyn biorąca udział w turnieju ma swoją nazwę. My otrzymaliśmy nazwę TYGRYSY z racji naszych pomarańczowych barw PKK99 Pabianice.

Podczas turnieju rozegraliśmy trzy mecze, w pierwszym meczu minimalnie przegraliśmy z drużyną dziewczyn WILCZYCAMI 24:22. Niestety w kolejnym meczu ulegliśmy WILKOM 58:2. Trzeci mecz zakończył się przegraną 28:10, a zwyciesko z tej pojedynku wyszła ekipą Panter Śnieżnych.

Tygrysy wystąpili w składzie: Bartek Kret, Erwin Guminiak,  Benio Lewandowski,  Dawid Potargowicz, Kacper Pacześ,  Grzesiek Jerzmanowski, Oskar Szymański, Kuba Mikulski, Kacper Błażejewski, Albert Socha.

Przed nami jeszcze dużo, dużo pracy, a kolejny turniej już 18 listopada.

Dziękujemy organizatorom Mini Basket Ligi za zaproszenie oraz możliwość rozwijania najmłodszych adeptów koszykówki.