Udostępnij:

AZS PWSZ Ósemka Skierniewice wygrywa turniej z czterema zwycięstwami na koncie. Drugi MKS Grójec. PKK 99 Pabianice po dobrych, ale nie równych meczach zajmuje ostatnie miejsce na podium, pokonując w meczu o 3 miejsce Twarde Pierniki Toruń.

To były bardzo emocjonujące dwa dni. W tym roku do Pabianic przyjechały o dwa zespoły mniej niż w zeszłym, jednak pod kątem szkoleniowym turniej w przerwie między świętami a nowym rokiem był dla każdego zespołu bardzo przydatny. Każda drużyna rozegrała po 4 spotkania. Poziom był wyrównany, dzięki czemu nie było jednostronnych meczy pozbawionych emocji. Najpierw rywalizowaliśmy każdy z każdym, by później zagrać mecze o miejsca, które były okazjami do rewanżu.

PKK 99 Pabianice     69:86     AZS PWSZ Ósemka Skierniewice

Turniej „otworzyły” drużyny z województwa Łódzkiego, czyli Skierniewice i Pabianice.
Pierwsze 17 minut, wygrane 36:30 należało zdecydowanie do naszego zespołu, trafiliśmy w tym czasie 4 „trójki” i graliśmy kontrolowaną koszykówkę. Jednak w kolejnych 3 minutach, narobiliśmy dużo bezsensownych strat i przeciwnik wyszedł na prowadzenie 42:38 na koniec pierwszej połowy. W trzeciej kwarcie dalej mieliśmy problem w ataku, w przeciwieństwie do naszego przeciwnika, który grał na stałym, dobrym poziomie. Po 30 minutach jest 65:45 dla AZS-u. Czwartą kwartę wygraliśmy 24:21, ale zwycięstwo było już poza naszym zasięgiem. 86:69 dla Skierniewic.

Twarde Pierniki Toruń     91:73     MKS Grójec

Pierwsza kwarta zdecydowanie dla Grójca (26:15). Druga kwarta dla Torunia (23:16) i na koniec pierwszej połowy mieliśmy wynik 42:38 dla MKS-u. Przez 6 minut trzeciej kwarty mecz toczył się kosz za kosz. W tym momencie jednak Grójec zaliczył serię punktową 16:2 dzięki czemu wyszedł na kilkunastopunktowe prowadzenie, którego już nie oddał do końca meczu. W całym spotkaniu Twarde Pierniki trafiły sześć, a MKS dziewięć rzutów za 3 punkty co daje łączną liczbę piętnastu celnych „trójek” w całym meczu!

AZS PWSZ Skierniewice     80:69     MKS Grójec

Pierwsza kwarta wygrana przez Skierniewice (18:13), druga kwarta wygrana przez Grójec (21:17) i do przerwy mieliśmy wynik 35:34 dla AZS-u. W szeregach MKS-u szalał Oliwier Szczęsny, który trafił w tym okresie 20 punktów, w tym cztery rzuty za 3. Po zmianie mecz był dalej zacięty. Pod koniec 3 kwarty na 8 punktów „odskoczyli zawodnicy MKS-u jednak na początku czwartej odsłony AZS zniwelował deficyt punktowy. Na 3 minuty do końca spotkania na tablicy widniał wynik 65:65 dla gości z Mazowsza, jednak od tego momentu Skierniewice zaliczyły serię 16:4 dzięki czemu zwyciężyły Grójec mimo ich 8 celnych „trójek”. Na uwagę zasługuje występ wspomnianego wcześniej Szczęsnego, który rzucił 33 pkt. (6×3).

PKK 99 Pabianice     75:76     Twarde Pierniki Toruń

W pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane, jednak Toruń cały czas prowadził. Wygrane dwie kwarty przez gości doprowadziły do stanu 39:31 na koniec pierwszej połowy. Trzecia kwarta to istne szaleństwo! Najpierw Toruń rzucił 10 punktów z rzędu, dzięki czemu odskoczył na 18 „oczek”, a za chwilę powiększył przewagę do 22 punktów (58:36). W końcówce kwarty jednak to PKK 99 zaliczyło serię punktową 11:0, która miała swoją kontynuację na początku czwartej. Rzuciliśmy w sumie 21 punktów z rzędu i doprowadziliśmy do stanu 59:61 na 8 minut do końca spotkania. Dwa faule techniczne trenera Gości, nasze skuteczne akcje i było 67:63 dla podopiecznych trenera Jurgi. Przeciwnik jednak odpowiedział celnymi osobistymi i do końca meczu gra toczyła się już punkt za punkt. Przy stanie 76:75 dla Torunia i 3,6 sek. do końca spotkania mieliśmy piłkę wyrzucaną z linii końcowej, która trafił do Kacpra Moczkowskiego, ten oddał rzut za 3 który mógł dać nam zwycięstwo, jednak nie trafił on celu i przegraliśmy 75:76. Obie drużyny stworzyły piękne widowisko. W tym meczu trafiliśmy 10 „trójek”. Trzy z nich „padły łupem” Bartka Pająka.

PKK 99 Pabianice     80:93     MKS Grójec

Na pierwsze 4 celne kosze Pabianiczan w meczu wpadły trzy „trójki”(Wlazło/Pająk/Moczkowski). Zespołowa gra pozwoliła nam na wygranie pierwszej kwarty 26:15. Graliśmy na prawdę miło dla oka w ataku i bardzo dobrze w obronie. Jedynym i poważnym zmartwieniem była kontuzja Przemka Kociszewskiego, a konkretnie uraz stawu skokowego. Do końca meczu musieliśmy już sobie radzić bez Przemka. Przez kolejne 8 minut meczu nasze prowadzenie ciągle oscylowało w okolicy 10 punktów. Grójec jednak w tym momencie zmienił strategię obrony, ustawiając na całym boisku tzw. „zonę press”. To spowodowało całkowity paraliż w naszych szeregach. Zbyt chaotyczna próba rozbicia obrony kończyła się naszymi stratami i szybkimi punktami Grójca. Ze stanu 36:32 dla nas, doszło do wyniku 46:38 dla MKS-u na koniec pierwszej połowy. Zmiana stron nie przyniosła niestety poprawy naszej gry. Przeciwnik dalej stał zoną press, a my dalej robiliśmy straty. W sumie goście zaliczyli serię 27:0 która pozbawiła nas szansy walki o finał. Wygrana czwarta kwarta 25:17 to marne pocieszenie, przy tym co zaprezentowaliśmy na przełomie drugiej i trzeciej kwarty. Na uwagę zasługuje 18 punktów Kuby Ozgi (3×3).

Twarde Pierniki Toruń     63:74     AZS PWSZ Skierniewice

Bardzo wyrównane spotkanie, z lekką przewagą AZS-u. Zwycięstwo „Akademików” pieczętowała ostatnia kwarta wygrana 17:10. Drużynę Skierniewic do zwycięstwa poprowadził Antoni Sadowniczyk który rzucił  41 punktów. Świetny występ tego zawodnika!

MECZ O 3 MIEJSCE
PKK 99 Pabianice     77:70     Twarde Pierniki Toruń

W pierwszej połowie nasi zawodnicy musieli stawić czoło obronie strefowej rywali. Nie było to łatwe, ponieważ po kontuzji Przemka Kocieszewskiego w meczu z Grójcem mieliśmy tylko dwóch wysokich graczy (Okruszek i Wewersowicz). Mieliśmy więc problem ze zdobywaniem punktów z pod kosza, jednak na szczęście byliśmy skuteczni w rzutach z dystansu. W pierwszej połowie trafiliśmy 5 „trójek”, z czego trzy trafił Kuba Ozga. Dodatkowo w obronie mimo słabszych warunków fizycznych dobrze poradziliśmy sobie ze zbiórką, a kluczem było dobre zastawienie. W drugiej połowie rywal przeszedł do obrony „każdy swego” co pozwoliło nam na bardziej zbilansowaną grę. Dzięki dobrej współpracy na boisku wszystkich graczy wzięliśmy rewanż na przeciwniku wygrywając spotkanie 77:70. W tym meczu mimo dużej zespołowości mieliśmy dwóch liderów punktowych. Jednego na obwodzie (Kuba Ozga), a drugiego pod koszem (Mateusz Okruszek). Ten pierwszy rzucał za 3, wjeżdżał w strefę podkoszową i bronił daleko od kosza. Drugi niesamowicie walczył na zbiórkach i zdobywał punkty na różne sposoby. W pierwszej połowie głównie z linii rzutów osobistych, w drugiej z pod kosza. Cieszy zwycięstwo na koniec turnieju !

MECZ O 1 MIEJSCE
AZS PWSZ Ósemka Skierniewice     83:73     MKS Grójec

Poziom meczu finałowego był adekwatny do stawki o jaką grali zawodnicy. Oba zespoły walczyły swoimi sposobami. Najsilniejszą bronią Grójca znów były rzuty za 3 punkty (9 celnych), natomiast AZS miał w swoich szeregach niezastąpionego Antka Sadowniczyka, który w tym meczu zdobył 43 punkty. Kluczowe dla losów spotkania okazało się 6 ostatnich minut spotkania. Od remisu 70:70, Skierniewice doprowadziły do wyniku 83:73, tym samym wygrywając Pabianice Basket Cup 2018, nie ponosząc podczas turnieju żadnej porażki. Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem dwudniowej rywalizacji został Antoni Sadowniczyk (średnia 33,5 pkt/mecz)

Podsumowując grę naszego zespołu w składzie:
Patryk Chramiec, Jakub Kania, Przemysław Kociszewski, Gracjan Kłys, Jan Kurowski, Kacper Moczkowski, Aleksander Moszyński, Mateusz Okruszek, Wiktor Owczarek, Jakub Ozga, Bartłomiej Pająk, Maciej Szewczyk, Robert Wewersowicz, Piotr Wlazło

+ Rzuty za 3 – Kolejno w meczach:  7/9/8/6 (średnio 7,5)
+ Zespołowość – Chłopcy chętnie dzielą się piłką
+ Walka na zbiórce – Mimo najniższego składu nie przegrywaliśmy bardzo na talbicach