Udostępnij:

Kolejne zwycięstwo kadetów w tym sezonie, ale pierwsze w fazie finałowej rozgrywek ŁZKosz. Podopieczni trenera Adama Jurgi pokonali w Kutnie miejscowy Pro-Basket 78:44 po dobrym i emocjonującym meczu.

Rozpoczęliśmy mecz od zdobycia dziewięciu punktów z rzędu. Wszystko dzięki dobrej obronie i szybkim atakom. Gdy Kutno zatrzymało nasze kontry, okazało się że w obronie pozycyjnej bronią strefą 1-3-1 co ewidentnie zdeprymowało naszych chłopców. Kutno zdobyło dziewięć punktów z rzędu i po 5 minutach mecz praktycznie zaczynał się od nowa. Do końca kwarty graliśmy punkt za punkt. Po 10 minutach wynik wskazywał 18:16 dla naszych. W drugiej kwarcie szukając rozwiązań w ataku pozycyjnym i powoli oswajając się z obroną przeciwnika zaczęliśmy powiększać przewagę. Dodatkowo znacznie poprawiliśmy defensywę (przeciwnik rzucił tylko 8 punktów). Do przerwy prowadziliśmy 39:24.

Po zmianie stron kontynuowaliśmy dobrą grę, szczególnie w obronie. Czasem pojawiały się u nas straty w rozbiciu zony-press, lub rozbiciu pozycyjnej obrony strefowej, ale nie miały one wpływu na wynik końcowy. Trzecią kwartę wygraliśmy +5, a czwartą +14, a cały mecz zakończył się wynikiem 78:44 dla PKK 99 Pabianice.

Bardzo wszechstronne zawody rozegrał Kuba Ozga, który oprócz 33 rzuconych punktów (3/7 za 3), zebrał 9 piłek, rozdał 3 asysty i przechwycił 6 piłek. „Dwucyfrówkę” w meczu zdobył także Bartek Pająk (12 pkt). Punktowało w sumie 10 zawodników.

Myślę, że dla chłopców to był dobry mecz pod kątem szkoleniowym. Musieliśmy przez cały mecz mierzyć się z obroną strefową na całym boisku jak i na połowie atakowanej. Nie mamy często takiej „okazji”, dlatego uważam, że było to wartościowe doświadczenie dla moich zawodników. Dodatkowo w Kutnie jest zawsze głośno i czasem kontrowersyjnie na trybunach. Atmosfera jest specyficzna, czasem nerwowa co zawsze dodaje emocji. Po meczu kibice Kutna jednak bardzo fajnie się zachowali przybijając naszym zawodnikom „piątki”. To była fajna niedziela spędzona z koszykówką. Jestem dumny z moich chłopaków. Grali zespołowo i świadomie taktycznie. Oby tak dalej !

Podsumował niedzielną rywalizację trener Adam Jurga.

Od turnieju w Pabianicach z powodu kontuzji w meczach nie mogą z nami grać Przemek Kociszewski oraz Piotrek Wlazło. Życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia !