Udostępnij:

Sponsor tytularny

Sponsor wspierajacy

W dniu 28.09 PKK99 Pabianice rozpoczęło rozgrywki 2 ligi meczem na wyjeździe.
Rywalem drużyny z Pabianic była drużyna ZKS Stal Stalowa Wola. Po ofensywnym meczu wygrywamy 95:81

Pierwsze posiadanie naszej drużyny na 2 punkty z linii rzutów osobistych zamienił Sebastian Szymański.
Przez całą pierwszą kwartę koszykarze z Pabianic i Stalowej Woli prezentowali wyrównany poziom. Pod koniec tej części gry dobre wejście zaliczył Mateusz Grabowski, a za 3 punkty trafił Sebastiana Szymanskiego. Mimo tego, to gospodarze wygrali pierwszą kwartę 18:19.

Drugą kwartę dobrym wjazdem pod kosz otworzył Mateusz Grabowski, dobrą formę strzelecką utrzymywał Sebastian Szymański, który trafił kolejną trójkę. Niestety po przeciwnej stronie rozstrzelał się Mateusz Łabuda, którego celne trójki pomogły zwiększyć przewagę do pięciu punktów na koniec pierwszej połowy. Przegrywamy 42:47.

Trzecia kwarta była bardzo nerwowa po jednej jak i drugiej stronie, ale Pabianiczanie wygrali ją 26:23 co pozwoliło na zbliżenie się do rywali na dwa punkty (68:70)

Ostatnia kwarta to popis umiejętności naszych koszykarzy. Zmiana założeń defensywny przyniosła oczekiwany skutek. W ataku pozycyjnym przyspieszyliśmy grę dzięki dobrej skuteczności wygraliśmy w inauguracyjnym meczu sezonu z ZKS Stal Stalowa Wola 95:81.

PKK 99 wystąpiło w następującym składzie:
Sebastian Szymański 22 (2×3), Artur Szczerkowski 15 (3×3), Łukasz Wardziński 12 (1×3), Kuba Orłowski 9 (2×3), Patryk Zawadzki 8, Łukasz Sil 7, Mateusz Grabowski 6, Krystian Mik 4, Jakub Borowski 4, Adam Jurga 4, Aleksander Fabiszewski 2, Krystian Małoń 2