Udostępnij:

Drugi daleki wyjazd w tym sezonie i pierwsza porażka naszych drugoligowców. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Stalową Wolą, przegrywamy z rezerwami ekstraklasowego Startu Lublin 53:95.

Pierwsza kwarta bardzo słaba w wykonaniu naszych koszykarzy, dużo błędów w ataku pozycyjnym, straty wykorzystane przez przeciwników i przegrywamy 35:14, głównie po celnych rzutach za trzy punkty gospodarzy.

Początek drugiej kwarty to wciąż dominacja zespołu gospodarzy. Później jednak lepszy fragment gry naszych, punkty między innymi Łukasza Sila i Krystiana Mika poprawiły obraz naszej gry. Nie pozwoliło to jednak na odrobienie straty do rywala. Druga kwarta przegrana tylko dwoma punktami (14:16).

Drugą część spotkania dobrze rozpoczeli koszykarze z Pabianic, po celnych rzutach za trzy punkty Jakuba Borowskiego i Aleksandra Fabiszewskiego zmniejszamy straty, jednak gospodarze szybko odpowiadają skutecznymi akcjami. Od tego czasu widać, że nie będziemy w stanie wygrać tego meczu. Przegrywamy 95:53. Niestety drużyna gospodarzy wsparta dwoma zawodnikami z Ekstraklasy okazała się dla nas za silna.

PKK 99 Pabianice wystąpiło w następującym składzie: Jakub Borowski 16 (2×3), Aleksander Fabiszewski 9(1×3), Łukasz Sil 8, Kuba Orłowski 7, Sebastian Szymański 5 (1×3), Krystian Mik 4, Patryk Zawadzki, Łukasz Wardziński 2, Mateusz Grabowski, Artur Szczerkowski, Filip Sauter, Krystian Małoń.

Już w najbliższą niedzielę 13 października o godz 15:00 nasi seniorzy rozegrają pierwszy mecz na własnym boisku. Rywalem pabianiczan będzie drużyna Żubrów Białystok. Serdecznie Zapraszamy na Halę Powiatową, przy ul. Św. Jana 30-36 w Pabianicach.