Udostępnij:

Bydgoszcz Basket Cup 2019 zakończony. Pięć trudny meczów, głównie z silniejszymi fizycznie przeciwnikami, były ostatnim sprawdzianem dla naszego zespołu, który za tydzień rozpoczyna zmagania w lidze ŁZKosz. Miejmy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaowocuje w spotkaniach ligowych.

PKK 99 Sunbud Pabianice     40 : 55     Basket Team Suchy Las    ( 6 : 17 / 6 : 16 / 17 : 10 / 23 : 11 )

Nasi chłopcy bardzo słabo zaczęli turniej w piątek, przegrywając z Basket Suchym Lasem 40:55. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była poprostu fatalna. Wynik do przerwy 12:33 mówi sam za siebie. W drugiej połowie zagraliśmy znacznie lepiej i wygraliśmy ją 28:22 jednak znaczna strata z początku meczu pogrzebała nasze szanse na zwycięstwo.

PKK 99 Sunbud Pabianice     52 : 65    UKS Regnum Bydgoszcz

W drugim spotkaniu naszym rywalem byli gospodarze, czyli Basket Regnum Bydgoszcz. Przez trzy kwarty prowadziliśmy kilkoma punktami i kontrolowaliśmy przebieg gry. Niestety ostatnie 6 minut to w naszym wykonaniu mieszanka strat, pecha i słabej obrony. Przegrywamy końcówkę 4:21 mimo dobrej walki. Po trzech dobrych kwartach i jednej fatalnej, zaliczamy kolejną porażkę 52:65.

PKK 99 Sunbud Pabianice     65 : 64     „Trójeczka” Olsztyn     ( 6 : 11 / 16 : 11 / 12 : 11 / 20 : 13 )

Sobotnie spotkanie z Trójeczką Olsztyn rozpoczęliśmy znowu słabo. Pierwsza kwarta w której rzuciliśmy 8 punktów, a przeciwnik 26 nie napawała optymizmem jednak z minuty na minutę graliśmy coraz lepiej, odrobiliśmy straty i doprowadziliśmy do emocjonującej końcówki. Trafiliśmy ważną trójkę i punkty z pod kosza co dało nam zwycięstwo 65:64. Niestety nie miało to wpływu na miejsce zajęte w grupie. Zakończyliśmy zmagania na otatnim, czwartym miejscu i w kolejnych spotkaniach przyszło nam walczyć o miejsca 5-8.

PKK 99 Subund Pabianice     42 : 75     MKKS Pyra Poznań     ( 10 : 19 / 8 : 22 / 11 : 11 / 13 :23 )

Pyra Poznań okazała się być najsilniejszą drużyną pod względem fizcznym, z którą przyszło nam się zmierzyć. Stąd też tak wysoki wynik. Nie potrafiliśmy zatrzymać szybkich ataków rywala, często przekozłowanych od kosza do kosza. Przegraliśmy zbiórkę. Dodatkowo mieliśmy problem z minięciem 1×1.

PKK 99 Sunbud Pabianice     63 : 87     Neptun Gdańsk

Mecz miał wyrównany przebieg do końca trzeciej kwarty, na koniec której przegrywaliśmy 8 punktami. Czwarta kwarta należała jednak do przeciwników, głównie z powodu ogromnej liczby strat naszego zespołu przy przeprowadzaniu piłki przez połowę. Straty na podaniach, straty na koźle. Dodatkowo przeciwnicy w końcowej odsłonie trafili 3 „trójki” i niestety znów zaliczyliśmy wysoką przegraną.

Podsumowanie

Za wyjątkiem meczu z Pyrą Poznań, w pozostałych przegranych meczach zdarzyła się nam minimum jedna kwarta, którą znacznie przegrywamy, prezentując się bezradnie. Z Suchym Lasem fatalna pierwsza połowa, z Bydgoszczą i Gdańskiem, ostatnie 8 minut spotkań. Niestety na tym poziomie nie da się odrobić takiej straty. Przegrywamy mecze głównie z powodu fizyczności, ale niestety też na własne życzenie, z powodu bardzo dużej ilości niewymuszonych błędów. Cieszy zespołowość, próby dzielenia się piłką i waleczność chłopców. Nie odstajemy też od innych zespołów pod względem umiejętności technicznych. Jeśli będziemy zdrowi (z turnieju kontuzje i choroby wyeliminowały braci Maksa i Olka Jęchów), i skoncentrowani na każdym meczu, będziemy walczyć w województwie o podium. Oby tak było. Pierwszy mecz już w najbliższą niedzielę, o godzinie 10:45. Przeciwnikiem będzie zespół Startu Łódź.