Udostępnij:

Ograniczony kontuzjami zespół seniorów nie był w stanie wyszarpać zwycięstwa w meczu z Akademikami z Kielc. Grając w dziesiątkę, przegrywamy z zespołem AZS UJK  65:99.

Pierwsza kwarta przebiegła pod dyktando gospodarzy, którzy zdobyli w tej części aż 28 punktów. Kielczanie grali na bardzo dobrej skuteczności w ataku, zdobywając punkty na wiele sposobów. W naszych szeregach w tym czasie na parkiecie pojawiła się cała dziesiątka zawodników, z których tego dnia mógł skorzystać trener Gralewski.

W drugich dziesięciu minutach poprawiamy się w obronie. Przez pięć minut tracimy tylko 9 punktów, trafiając przy tym 10. Drogę do kosza piłka znajduje po akcjach Jurgi, Grabowskiego i Gralewskiego jednak to cały zespół wypracowuje pozycje do rzutów kolegom. W dwie minuty notujemy serię 7:0 i doprowadzamy do wyniku 31:39, a później 33:41 na niecałe 3 minuty do końca spotkania i w oczach naszych koszykarzy pojawia się nadzieja na dogonienie przeciwnika. Od tego czasu jednak popełniamy 3 straty, które przeciwnicy zamieniają na 8 punktów. Fatalnie rozegrana końcówka drugiej kwarty powoduje, że wynik dalej jest dla nas niekorzystny (33:49).

Drugą połowę zaczynamy od punktów Borowskiego, Szymańskiego i Fabiszewskiego. Seria 6:0 i natychmiastowa reakcja trenera gospodarzy, który bierze przerwe na żądanie. Później gra kosz za kosz i wynik 51:62 po wjeździe pod kosz Szymańskiego. Na dwie minuty do końca trzeciej kwarty przegrywamy jedenastoma punktami i to ostatnia „bliska” strata w tym meczu.

Od tego czasu przeciwnicy łapią wiatr w żagle i do końca spotkania to oni rozdają karty na parkiecie wyprowadzając szybie ataki i trafiając rzuty za 3. Czwartą kwartę przegrywamy 14 do 33, a cały mecz 65:99.

Mimo trzydziestopunktowej przegranej, mecz był emocjonujący przez około 30 minut. Zdecydowały pierwsza i czwarta kwarta, w której mieliśmy duże problemy w obronie. Wpływ na wysoką porażkę miała również słaba dyspozycja naszych zawodników na linii rzutów osobistych (9/27). Cieszy jednak fakt, że stawaliśmy na tej linii tak często co pokazuje, że w ataku graliśmy bardzo agresywnie, szukając dużo gry 1×1. Miejsmy nadzieję, że ten element jak i coraz lepsza gra naszego zespołu w szybkim ataku w połączeniu z lepszą obroną zaowocują lepszymi wynikami w kolejnych spotkaniach. Za tydzień spotkanie na wyjeździe w Radomiu, a później dwa ważne mecze u siebie z Sokółem Ostrów Mazowiecka i Legią Warszawa.

AZS UJK Kielce   99 : 65   PKK 99 Pabianice
( 28 : 15 / 21 : 18 / 17 : 18 / 33 : 14 )