Udostępnij:

To był bardzo ciekawa i wartościowa niedziela pod kątem szkoleniowym dla naszych Juniorów i Młodzików. Do Pabianic przyjechały bowiem drużyny z Radomia. Każda kategoria wiekowa rozegrała mecz i rewanż.

MŁODZICY

Drużyna U13 Złote Kolibry PKK99 Pabianice pomimo dwóch porażek 92:64 i 87:52 prezentowała się na parkiecie bardzo dobrze. Przeciwnicy byli jednak lepsi. Najważniejsze, że nasi zawodnicy realizowali założenia taktyczne postawione przed meczem przez trenera Grabowskiego. Młode Lwy zebrały bezcenne doświadczenia w meczach z bardzo dobrym rywalem co na pewno zaowocuje w meczach rozgrywek ŁZKosz

JUNIORZY

W obu meczach nasi zawodnicy prowadzili przez większość spotkania, ale mecze były bardzo wyrównane, a drużyna z Radomia grała bardzo agresywnie po obu stronach parkiety. Dodatkowo przeciwnicy szczególnie dobrze radzili sobie na tablicy atakowanej, pomimo niższych zawodników

W pierwszym meczu nie umieliśmy odskoczyć od rywali na więcej niż około 10 oczek. Dobrze funkcjonował nasz szybki atak, oraz rzuty za 3 pkt. Przeciwnicy natomiast nie potrafili wstrzelić się zza linii 6,75. Dzięki wysokiej intensywności gry naszych chłopców wygraliśmy 80:72.

W drugim spotkaniu, mimo odwróconej proporcji celności rzutów za 3 punkty (radomianie trafiali lepiej, a my znacznie słabiej) udało nam się osiągnąć większą przewagę punktową. Jeszcze na 3:5 minuty do końca spotkania prowadziliśmy wysoko – 80:60, jednak wtedy przeciwnik zanotował rewelacyjną serię 16:2 i doprowadził do wyniku 82:76 na koniec spotkania. Mimo słabej końcówki w wykonaniu naszych chłopców, w drugim meczu zagraliśmy lepiej niż w pierwszym.

PLUSY
+ Wysoka intensywność gry
+ Dobrze przeprowadzane szybkie ataki
+ Śr. 8 bloków na mecz drużyny
+ Śr 18 zbiórek w ataku drużyny
+ Śr 13 przechwytów drużyny
+ Wszyscy zawodnicy zdobywali punkty

MINUSY
– Problemy ze zbiórką w obronie
– Śr. 50% z linii rzutów osobistych

PKK 99 Pabianice 80:72 RTK Radom

PKK 99 Pabianice 82 : 76 RTK Radom ( 25:13 | 23:26 | 20:13 | 14:24)