Udostępnij:

Miło nam poinformować, że  rozpoczęliśmy współpracę ze stowarzyszeniem INTEGRA CLUB Łódź. Od sezonu 2020/2021  najbardziej perspektywiczni młodzieżowcy naszego klubu, a także czterech zawodników niesłyszących z klubu ŁKSG będzie zbierać swoje doświadczenie na parkietach 3 ligi męskiej.

Razem z naszymi koszykarzami w drużynie wystąpi czterech zawodników niesłyszących: Wychowanek naszego klubu – Szymon Barys, a także Emil Wardziak, Grzegorz Ziętala, oraz Paweł Wróbel. Trzech z nich to zawodnicy kadry Polski niesłyszących. Poprzez treningi, oraz grę w rozgrywkach 3 ligi będą podnosić oni swój poziom sportowy.  Utworzenie druzyny trzecioligowej ma również ogromne znaczenie szkoleniowe dla naszego klubu. Powstaje bowiem pomost łączący drużynę juniorów i 2 ligi. Najzdolniejsi w naszym klubie będą mogli bez presji poznawać rywalizację ze starszymi, tym samym przygotowując się do rywalizacji na wyższym poziomie w przyszłości.

O kilka słów podsumowania pierwszego miesiąca pracy poprosiliśmy trenera Adama Jurgę, który wraz z trenerem Mariuszem Michalakiem, jest odpowiedzialny za drużynę Juniorów i 3 ligi:

PKK 99 Pabianice jest otwarte na wszelkie działania prospołeczne, dlatego chętnie włączyliśmy się w pomysł wspólnych treningów, a także wystawienia drużyny seniorskiej.  Nawiązanie współpracy z INTEGRA Club Łódź ma na celu integrację środowiska sportowców słyszacych i niesłyszących.  Od września tego roku czterech zawodników trenuje więc z naszą drużyną. Problemem jest oczywiście wzajemna komunikacja, ale tu ogromną pomocą jest trener Michalak, pomysłodawca całego przedsięwzięcia, który podczas treningów językiem migowym tłumaczy wszelkie koszykarskie zagadnienia. Razem z juniorami PKK 99 powoli poznajemy język migowy i to w jaki sposób się między sobą porozumiewać. Zarówno dla mnie jak i dla chłopaków każdy trening jest nowym doświadczeniem i szansą na bliższe poznanie się. Mamy wspólną pasję – koszykówkę, a to łączy nas wszystkich. Reszta barier nie ma znaczenia.

Jeśli chcecie zobaczyć jak w praktyce wygląda wspólne dzielenie pasji słyszących z niesłyszącymi, zachęcamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez INTEGRA Club Łódź: