Udostępnij:

4 zwycięstwa i 2 porażki to bilans podopiecznych trenera Adama Jurgi w lidze do lat 17 w pierwszej rundziej rozgrywek ŁZKosz. Pierwsza część sezonu stała pod znakiem częstych przesunięć meczy i zawirowań wokół terminarza. Oprócz rozgrywek juniorów – wielu zawodników uczestniczy w rozgrywkach 3 ligi.

W porównaniu z zeszłym sezonem – doszło do kilku zmian w składzie, bowiem kilku chłopców zrezygnowało z uprawiania koszykówki. Do drużyny dołączyli jednak Maciej Kidawa – rozgrywający z drużyny Start Łódź, oraz Kuba Gawlas, mierzący 195 cm. wzrostu zawodnik kadetów naszego klubu. Ten drugi w poprzednim sezonie rozegrał kilka meczów, ale w tym zadomowił się już na dobre w drużynie juniorów. Niestety, z powodu kontuzji, rozgrywający z Łodzi zagrał tylko w jednym meczu pierwszej rundy, więc zespół musiał sobie radzić bez niego…

Po 6 spotkaniach ligowych, a także kilku meczach sparingowych w porównianiu do poprzedniego sezonu widać postęp w grze zespołowej. Cechą charakterystyczną ekipy juniorów jest szybka i zespołowa gra. Asystowaliśmy przy śr. 15 akcjach w meczu, trafialiśmy dobre śr. 4,5 „trójki” na mecz. Wykazywaliśmy się wysoką aktywnością na atakowanej tablicy (śr 15,5 zb.). W obronie też można zauważyć plusy. Dzięki agresywnej, kombinowanej obronie przychwytywaliśmy śr. 17,8 / mecz. Pod koszem straszyliśmy blokami – 7,5 bl / mecz.

Żeby nie było tylko kolorowo – Jako nasze słabe strony z pierwszej rundy należy wymienić słabą skuteczność z linii rzutów osobistych na poziomie 57,3 %, a także prawie 20 strat na mecz. Wszystkie mecze kończyły się różnicami dwucyfrowymi:

Zwycięstwa:
✓ Start Łódź 94:68
✓ AZS PWSZ Skierniewice 93:46
✓ Ósemka Skierniewice 92:51
✓ Księżak Łowicz 109:49

Porażki:
✓ KS Kutno 51:77
✓ ŁKS SG I Łódź 55:84

Z powodu pandemii wciąż nie rozegraliśmy jeszcze meczu z drugą drużyną ŁKS – oba spotkania odbędą się w roku 2021…

Przed sezonem zakładaliśmy walkę o drugie miejsce w tabeli, które dawałoby nam udział w turnieju strefowym. Niestety – wysoka przegrana z Kutnem jest poważną przeszkodą na drodze do tego celu, ale przed nami runda rewanżowa w której postaramy się powalczyć o kolejne zwycięstwa, w tym również z drużyną KS-u.

Poniżej statystyki pierwszej rundy, a także galerie zdjęć z trzech spotkań rozegranych w hali MOSiR.

PKK 99 Pabianice vs. AZS PWSZ Skierniewice   |   08.11.2020

PKK 99 Pabianice vs. MKS Ósemka Skierniewice   |   22.11.2020 r.

PKK 99 Pabianice vs. START Łódź   |   04.12.2020