Udostępnij:

Mało zabrakło, by młodzicy B odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Okazja nadarzyła się w Łowiczu, gdzie grający coraz lepiej zawodnicy trenera Mateusza Grabowskiego minimalnie przegrali z tamtejszym Księżakiem Łowicz.
Początek meczu nie należał do najlepszych w naszym wykonaniu kilka prostych strat, brak zastawienia na desce.
Po 5 minutach gry mieliśmy jednak bilans 14:0 co pozwoliło nam zrobić przewagę. W drugiej kwarcie gospodarze wzięli się w garść i zaczęli odrabiać straty, lecz skuteczna obrona pabianiczan zatrzymała ich, a do połowy prowadziliśmy 26:20.

W trzeciej kwarcie po małych roszadach w składzie udało nam się powiększać swoją przewagę a wynosiła ona aż 10 punktów. Od 3 minuty 4 odsłony nasza przewaga zaczęła jednak topnieć – podania w ręce, nieprzemyślane faule, brak konsekwencji w ataku. Kiedy łowiczanie poczuli wiatr w żagle nie byliśmy w stanie ich zatrzymać. Po emocjonującej końcówce przegrywamy mecz dwoma punktami. Wynik końcowy 48:46

W meczu wystąpili: Kret Wojciech, Łyczkowski Mateusz, Wucke Bartosz, Skoneczka Mateusz, Rosiński Maciej, Berut Jakub, Radziszowski Jan, Wolski Jakub, Kuligowski Dawid, Ochota Damian i Gawlas Jakub.