Udostępnij:

Nie udało się chłopcom z naszego województwa wygrać ani jednego meczu podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej w Łańcucie. Niestety ale w tym roku czołówka Polski była dla nas za silna…

Awans do finałowej ósemki nasi chłopcy wywalczyli w grudniu kiedy to w turnieju barażowym rozgrywanym w Człuchowie wygrali z Warmią i Mazurami oraz z Małopolską i przegrali z Pomorzem. Tym razem w grupie mieliśmy już dużo silniejsze województwa. Nie poradziliśmy sobie kolejno z: Mazowieckim (51:74), Kujawsko-Pomorskim (59:67) oraz Dolnośląskim (60:76). Brak zwycięstw w fazie grupowej skutkował walką o miejsce 7. Nie udało się wygrać ostatniego meczu (50:72).

Z jednej strony brak zwycięstw na pewno smuci, z drugiej strony jednak awans do ósemki na pewno trzeba traktować jako sukces. Był to bowiem trzeci awans naszej kadry w historii OOM, a drugi z rzędu (w zeszłym roku 7 miejsce). Mistrzostwa byly rozgrywane po raz piętnasty.

W kadrze znalazło się pięciu naszych zawodników: Cieciorowski Wiktor, Jęch Aleksander, Kociszewski Przemysław, Ozga Jakub, Szewczyk Maciej. Asystentem kadry był trener Jurga. Na koniec turnieju wyróżnienie indywidualne w naszej drużynie otrzymał Maciek Szewczyk. Gratulujemy chłopcom postawy i walki z najlepszymi w kraju. Teraz szykujemy się na walkę w województwie !!! 🙂

Wyniki i statystyki:

Łódzkie (51:74) Mazowieckie
Łódzkie (59:67) Kujawsko-Pomorskie
Łódzkie (60:76) Dolnośląskie
Łódzkie (50:72) Pomorskie

 

Info o turnieju na stronie „Zibiego