Udostępnij:

We wtorek walkę w rundzie finałowej rozpoczęli nasi młodzicy. Przeciwnikiem w pierwszym meczu były Skierniewice. Pabianiczanie po niemrawym początku meczu zwyciężyli 71:49.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia 5:0 dla Skierniewic. Jednak 8 punktów z rzędu w naszej drużynie Wojtka Wierzchowskiego dały nam prowadzenie 8:7. Druga piątka powiększyła je do 15:11 na koniec pierwszej kwarty. W drugiej kwarcie nasza przewaga oscylowała w okolicy 3-5 punktów. Na krótko przed końcem połowy prowadziliśmy +10, jednak gapiliśmy się w obronie i straciliśmy wysoką przewagę. Do przerwy wynik 33:28 dla nas.

Drugą połowę zaczęliśmy od serii 10:0 (dobra obrona, przechwyty i kontra). Osiągnęliśmy 15 punktową przewagę i od tej chwili kontrolowaliśmy przebieg spotkania. 4 kwarta wygrana +10. Wynik końcowy 71:49 dla PKK 99.

Nasza drużyna przez całe spotkanie broniła bardzo dobrze, szczególnie indywidualnie. Mimo nacisku na piłkę, nie przegrywaliśmy 1×1, co w połączeniu z odcięciem najbliższego podania dawało bardzo dobry efekt. Dodatkowo czasem podwajaliśmy przeciwników podczas wyprowadzania piłki co dawało nam przechwyty. Jedynym mankamentem naszej gry w obronie był brak koncentracji przez pełne 24 sek. akcji. Często bowiem zdarzało się że super broniliśmy przez ok. 20 sek. i nagle ktoś uciekł nam za plecy i zdobył łatwe punkty, bądź nie zbieraliśmy piłki po niecelnym rzucie i przeciwnik miał ponowienia. W ataku natomiast szwankowała dokładność chwytów i podań. Ale najważniejsze, że wygraliśmy i to dość wysoko 🙂

Zwycięstwo nad Skierniewicami to pierwszy krok w kierunku wyjścia do Mistrzostw Polski Młodzików. Awans uzyskają dwie najlepsze drużyny z naszego województwa. Poza nami i wymienionym AZS-em o miejsca 1-4 walczą również ŁKS Łódź i Pro-Basket Kutno. Gratulujemy chłopcom zwycięstwa !!!

Barwy PKK 99 dumnie reprezentowali:
Cieciorowski Wiktor, Kociszewski Przemysław, Jęch Aleksander, Jęch Maksymilian, Krulik Igor, Kłys Gracjan, Moczkowski Kacper, Owczarek Wiktor, Ozga Jakub, Szewczyk Maciej, Wierzchowski Wojciech, Wlazło Piotr.

Statystyki meczowe ŁZKosz