Udostępnij:

Był to już trzeci mecz naszych kadetów w tym sezonie przeciwko drugiej drużynie ŁKS-u. Do tej pory przegrywaliśmy kolejno 12 i 3 punktami. Tym razem to my wygraliśmy i to dość wysoko, bo 66:45. Nasi zawodnicy zagrali na prawdę świetny mecz, szczególnie w defensywie.

Mimo wysokiego wyniku, nie był to łatwy mecz dla naszych chłopców. Wygrywaliśmy od pierwszej do ostatniej minuty tego spotkania, jednak ŁKS cały czas „deptał nam po piętach”, szczególnie w pierwszej połowie. Kluczowa dla losów spotkania okazała się 3 kwarta, którą wygraliśmy 16:4. Tego dnia w ataku mieliśmy trójkę liderów punktowych. Kuba Dembowski rzucił 18, a Artur Krajewski i Daniel Nawrocki po 14 punktów.  Dla pierwszych dwóch były to rekordowe występy w tym sezonie. Daniel natomiast popisał się dodatkowo doouble-double (12 zbiórek/6 w ataku) Jednak na nic zdały by się wyżej wymienione wyczyny ofensywne, gdyby nie świetna obrona całego zespołu.

Straciliśmy tylko 45 punktów, śr 11,25 na kwartę co jest świetnym wynikiem.  Nie przegrywaliśmy 1×1, a jeśli już, to świetnie sobie pomagaliśmy. Mieliśmy dobrą komunikację i współpracę na zasłonach. Generalnie broniliśmy koncertowo. Zwycięstwo dedykujemy kontuzjowanym Oliwerowi oraz Maksowi. Wracajcie do zdrowia chłopcy !

Chwalił swój zespół po meczu trener Adam Jurga.