Udostępnij:

Dzięki wygranej w Kutnie 74:54 osiągamy bilans 14 zwycięstw i 0 porażek w tym sezonie. W pięknym stylu, bez porażki wygrywamy ligę wojewódzką 🙂

Mecz w Kutnie był dużo trudniejszy niż u nas. Głośny doping i obrona na całym boisku gospodarzy ewidentnie deprymowały naszych zawodników. W pierwszej połowie popełniliśmy zbyt dużo strat. W ataku graliśmy troszkę bez polotu. Pierwsze 20 minut zakończyło się wynikiem 36:26 dla nas.

Trzecią kwartę wygraliśmy 20:12 tym samym odskakując na 20 punktów i tę bezpieczną przewagę utrzymaliśmy do końca spotkania. Najlepszy mecz pod względem punktowym w tym sezonie zagrał Maciek Szewczyk, który trafił cztery „trójki”. Dwucyfrowe zdobycze zanotowali również Przemek Kociszewski (15 pkt.), oraz Kacper Moczkowski (10 pkt.) Wyżej wymienieni rzucili najwięcej, ale punkty zdobywali wszyscy grający zawodnicy, co bardzo bardzo cieszy. Jedyny bez punktów mecz zakończył Wiktor Cieciorowski, który na początku pierwszej kwarty doznał urazu stawu skokowego i nie zagrał już do końca meczu. Uraz wydaje się poważny, ale mamy nadzieję na powrót Wiktora do gry na turniej strefowy.

Rozegraliśmy 560 minut 🙂

Sukcesy w województwie, oraz wyjazdy na ogólnopolskie turnieje nie były by możliwe bez wsparcia Urzędu Miasta Pabianice, fundacji My Kochamy Pabianice, oraz firmy PSB SUNBUD Pabianice. Bardzo dziękujemy, że nam pomagacie !!!

Wygraliśmy województwo, ale teraz pora na Polskę. Na początek walka w turnieju strefowym (10-15 kwietnia), który odbędzie się na obiektach pabianickiego MOSiR-u. Przeciwnikami będą ŁKS Łódź, Twarde Pierniki Toruń, oraz TKM Włocławek.