Udostępnij:

W ostatni weekend druga drużyna młodzików miała zarówno pracowity weekend jak koledzy z pierwszego zespołu, mianowicie rozegraliśmy dwa zaległe mecze w sobotę przeciwko GTK Głowno oraz w niedziele z ŁKS Szkoła Gortata II.

W sobotni poranek pojechaliśmy na mecz do Głowna. Od początku nasza drużyna miała problemy z obroną zawodników. Za każdym razem gdy przegrywaliśmy w ataku brakowało pomocy. W ataku graliśmy składne akcje, były pozycję rzutowe, lecz zabrakło skuteczności. Do przerwy przegrywamy 51:15. W drugiej połowie nasi chłopcy postawili twarde warunki przeciwnikom. Poprawiliśmy zarówno obronę 1×1, pomocną ataku i zbiórkę. Obrona na całym boisku zaowocowała licznym przechwytami i kontrami. Do tego zaczęliśmy wykorzystywać nasze atuty pod koszem i zdobywaliśmy punkty w ataku. Ostatecznie drugą połowę przegrywamy 35:40 (ostatnia kwarta wygrana 21:20). Niestety nasz zespół uległ drużynie z Głowna 91-51. Gdybyśmy od początku meczu zagrali tak jak w drugiej połowie kto wie czy mecz nie odwróciłby się na naszą korzyść.

Statystyki   ŁZKosz 

 

 

Z kolei w niedzielę popołudnie ostatni mecz w sezonie rozegraliśmy z druga drużyna ŁKS Szkoła Gortata. W ostatnim pojedynku przegraliśmy po dogrywce 13 punktami. Nasi chłopcy chcieli się zrewanżować za mecz poprzedni oraz chcieli wygrać swój pierwszy mecz w sezonie, a była to ich ostatnia szansa. Mecz rozpoczął się od bardzo równej gry. Obie drużyny postawiły sobie dobre warunki w obronie, co skutkowało zakończeniem pierwszej kwarty 14:13. W drugiej kwarcie zawodnicy PKK zdominowali przeciwników, dostali wiatru w żagle i systematycznie powiększali swoją przewagę by mecz zakończyć PIERWSZA WYGRANA 98:39. Warto wspomnieć, że aż 4 naszych zawodników uzyskało dwucyfrową liczbę punktów w meczu.

Statystyki  ŁZKosz

Dzięki wygranej w ostatnim meczu nasza drużyna awansowała o jedno miejsce wyżej i skończyła rozgrywki na 5 miejscu.

Wielkie brawa dla chłopców za zaangażowanie jakie pokazywali przez cały sezon, nie poddawali się gdy przegrywali mecze często dość duża różnica punktów. Systematyczna praca dała nam efekty, które było widać pomiędzy pierwszym, a ostatnim meczem. Chłopcy poprawili zarówno swoją technikę indywidualna, więcej widzą na boisku, umieją wykorzystać błędy przeciwników w ataku i obronie. Dziękujemy również osobom, które wspierały nas przez cały sezon.