Udostępnij:

Dwa wysokie zwycięstwa, w dwóch pierwszych meczach sezonu. To bilans naszych trzynastolatków którzy na hali MOSiR rozpoczęli sezon 2018/2019.

Rywalami podopiecznych trenera Orłowskiego były zespoły Trójki Sieradz i druga drużyna AZS Ósemki Skierniewice. Pierwsze spotkanie z Sieradzem miało wyrównany przebieg jedynie przez pierwsze pięć minut spotkania. Gracze PKK 99 raz za razem przechwytywali piłki i kończyli akcje zespołowymi szybkimi akcjami. Świetnie egzekwowali założenia obronne. Cały mecz układał się pod dyktando graczy z Pabianic. Drugie spotkanie z drugim zespołem AZS Ósemki okazał się być jeszcze łatwiejszy dla naszych zawodników. Od samego początku spotkania nasi chłopcy w pełni kontrolowali mecz, dziesiątki przechwytów, kontr i szybkich ataków zaowocowały bardzo wysokim zwycięstwem z drużyną złożona z chłopców z roczników 06/07/08.

Jako trener jestem mile zaskoczony determinacją i stylem gry zespołu. Na treningach nie gramy zbyt wiele 5×5, a gra na boisku bardzo się układała. Cieszy bardzo duża ilość fajnych asyst i zespołowe granie. Warto wyróżnić zespół za świetną obronę. Zarówno indywidualną, szczególnie na obwodzie, a także za znakomite zastawianie deski. Niestety drobnych kontuzji nabawił się Kuba Łoboda, Marcin Pietrowski i Miłosz Król. Miejmy nadzieję że to nic poważnego!

Ocenił grę swojego zespołu trener Kuba Orłowski

Barwy Pabianickiego Klubu Koszykówki 99 dumnie reprezentowali:
Gawlas Jakub, Malcer Dawid, Jarmakowski Jakub, Król Miłosz, Łoboda Jakub, Malcer Krystian, Pietrowski Marcin, Pierzchała Szymon, Sysio Aleksander, Warmiński Aleksander, Wawrzyniak Antoni, Wojtyniak Igor