Udostępnij:

Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowali nasi seniorzy. Wygrali z młodymi rezerwami ekstraklasowego Anwilu 84:39. Mecz odbył się na słynnej Hali Mistrzów we Włocławku, gdzie w zeszłym sezonie przegraliśmy. Dzięki zwycięstwu jesteśmy niekwestionowanym liderem 3 ligi w naszym okręgu.

W porównaniu do poprzednich meczów, doszło do wielu zmian w składzie. Szeroka kadra zespołu powoduje, że trener Arkadiusz Gralewski ma duży wybór w doborze zawodników na każde spotkanie. Tym razem opiekun zespołu dał odpocząć Kubie Orłowskiemu, Adamowi Jurdze, Adamowi Ratajczykowi, Krystianowi Mikowi, Mateuszowi Grabowskiemu i Mariuszowi Mateckiemu. Nie grali również kontuzjowani Michał Kowalewski i Jan Sobolewski. Pierwsze mecze w tym sezonie zagrali Mateusz Szmidt, Franciszek Błoch, Bartłomiej Frątczak, oraz Szymon Juniak. Ten ostatni wrócił do drużyny PKK 99 po blisko 10 letniej przerwie (w między czasie grał w Stalowej Woli i Siarce Tarnobrzeg w I lidze i w Ekstraklasie).

Nasi od początku dominowali w każdym elemencie gry. Przeciwnik chciał zaskoczyć nasz zespół obroną strefową, ale na nic się ona nie zdała. Graliśmy bardzo zespołowo w ataku, punktowało aż 11 graczy, a czterech z nich zanotowało dwucyfrowe zdobycze punktowe. Szczególnie dobra dla naszego zespołu była trzecia kwarta, którą wygraliśmy 17:2.

„Był to prysznic zimniejszy od listopadowej kąpieli w przepływającej przez miasto Wiśle.”

Podsumował tę część gry w swoim artykule redaktor Życia Pabianic – Grzegorz Ziarkowski 😉

Cieszą nas miłe opinie redakcji, a także naszych kibiców, którzy oglądają wyjazdowe relacje na naszym profilu Instagram. Już teraz chcemy zaprosić Państwa na 8 grudnia do hali MOSiR, gdzie o godzinie 16:00 zmierzymy się z drużyną ŁKS Łódź. Będzie to mecz rundy rewanżowej. Następnie 19 stycznia rozegrany zostanie zaległy mecz z Astorią Bydgoszcz.

To spotkanie również w hali MOSiR Pabianice.