Udostępnij:

Wyrównana walka przez 3 kwarty z liderem ligi. W 9 kolejce 2 ligi mężczyzn nie udało się pokonać zespołu z Radomia jednak przez 30 minut rywalizowaliśmy z rezerwami Ekstraklasowego HydroTruck’a jak równy z równym.

Kolejny mecz w ramach rozgrywek o mistrzostwo 2 ligi mężczyzn PKK99 Pabianice rozgrywało na wyjeździe przeciwko rezerwom Ekstraklasowego HydroTruck Sky Tattoo Radom. Pierwsza drużyna Radomia dzień wcześniej sensacyjnie zwyciężyła w meczu przeciwko Anwilowi Włocławek. Z tego składu w niedzielę zagrało trzech zawodników.

Pierwszą kwartę pabianiczanie zaczęli bardzo nerwowo, a gospodarze rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 6:0. Pierwsze punkty Aleksander Fabiszewskiego otworzyły nas w ataku pozycyjnym, co pozwoliło na wyrównaną walkę w 1 kwarcie. Po celnych rzutach Michała Wasilewskiego i Jakuba Borowskiego wyszliśmy na prowadzenie 25:24.

W drugiej kwarcie oglądaliśmy bardzo zacięty bój po jednej i drugiej stronie. Dobrą dyspozycję strzelecką utrzymywał Michał Wasilewski. Jego rzuty za 3 punkty i indywidualne akcje Szymona Gralewskiego dały kolejne punkty dla Pabianiczan. Drużyna gospodarzy kontrolowała jednak grę wygrywając drugą kwartę (15:29).

Po przerwie, od pierwszej minuty oglądaliśmy kawał dobrego basketu w wykonaniu naszych koszykarzy. Rozważna gra w ataku pozycyjnym pozwoliła objąć prowadzenie 64:60 na 3 min przed końcem trzeciej kwarty. Radomianie obudzili się jednak wtedy z letargu, a my zaczęliśy popełniać straty. Po 30 minutach przegrywamy różnicą dziewięciu punktów 65:74.

Początek czwartej kwarty był kontynuacją dobrej gry zawodników z Radomia. Indywidualne akcje Łukasza Sila,  Sebastiana Szymańskiego i Krystiana Małonia pozwoliły utzymać się w grze, ale finalnie nie udało nam się odrobić strat. Przegrywamy mecz w Radomiu 84:100. Mimo porażki w grze naszych koszykarzy widać było poprawę w stosunku do przprzednich meczy. Nasza forma zwyżkuje i to bardzo cieszy. W całym meczu zanotowaliśmy 20 asyst. To napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami u siebie z Sokołem Ostrów Mazowiecka i Legią Warszawa.

PKK99 Pabianice wystąpiło w następującym składzie: Łukasz Sil 17, Jakub Borowski 15, Michał Wasilewski 14, Sebastian Szymański 9, Łukasz Wardziński 9, Patryk Zawadzki 6, Szymon Gralewski 4, Krystian Małoń 4, Kuba Orłowski 2, Aleksander Fabiszewski 2, Filip Sauter 2, Mateusz Grabowski.