Udostępnij:

Nie codziennie jest okazja by spotkać się z najlepszym strzelcem Polskiej Ekstraklasy. A co dopiero z nim trenować?
Tych dwóch rzeczy doświadczyli na przedostatnim treningu sezonu nasi zawodnicy, których odwiedził Michał Michalak – wychowanek PKK 99 Pabianice.

Po bardzo udanym sezonie 2019/2020, gdzie Michał z średnią punktów 21.94 zdobył tytuł króla strzelców EBL, a także reprezentował Polskę w eliminacjach do Mistrzostw Europy, przyszedł czas na jego pobyt w rodzinnym mieście. Przez kilkanaście dni nowy zawodnik MBC Mitteldeutscher (Bundesliga) przygotowywał się  do sezonu na hali MOSiR, gdzie korzystał m.in z maszyny Shoot A Way – Gun 8000. Pod koniec tych przygotowań postanowił odwiedzić swoich kolegów z PKK 99. W czwartkowy wieczór żacy brali udział w grach i zabawach koszykarskich, a kadeci doskonalili grę na kontakcie i wykończenia w szybkim ataku. Oczywiście prowadzącym zabawy i trening był Mistrz Polski z Anwilem Włocławek z sezonu 2018/2019, który przyniósł ze sobą również sporo ekstraklasowego i kadrowego sprzętu, o który rywalizowali nasi zawodnicy.

Na koniec treningów chłopcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, a także wykonali głośny okrzyk PKK 99 !!!

Bardzo doceniamy postawę Michała i cieszymy się, że z własnej inicjatywy (!) postanowił odwiedzić naszych zawodników, sprawiając im tym samym niesamowitą radość, oraz zainspirować ich do dalszego uprawiania koszykówki w naszym klubie. Michałowi życzymy powodzenia w niemieckiej Bundeslidze i mamy nadzieję na kolejne spotkania w Pabianicach.

#rodzinapkk99