Udostępnij:

Dwóch meczy potrzebowali podopieczni trenera Adama Jurgi, by odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017/2018. W niedzielę, po dobrej grze pokonali START Łódź 77:60

Przez większość meczu nasi chłopcy prowadzili. Ale START cały czas trzymał się w granicy 6 – 10 punktów. Graliśmy kreatywnie i różnorodnie w ataku. Punkty zdobywaliśmy głównie po rzutach z półdystansu, przechwytach oraz akcjach pick & roll. Dzięki zbiórkom w ataku mieliśmy dużo ponowień akcji. Do przerwy prowadziliśmy dziewięcioma punktami (37:28). Trzecia kwartę jednym punktem wygrali przyjezdni. Czwarta kwarta należała jednak do PKK 99. 24 punkty tracąc 15 i wygraliśmy 77:60.

W tym meczu mieliśmy na prawdę dobry atak. Składne akcje zespołowe otwierały czyste pozycje rzutowe. Wygrywaliśmy dużo pojedynków 1 na 1 i często stawaliśmy na linii rzutów osobistych. Ale mieliśmy strasznie słabą skuteczność z rzutów z pod kosza oraz osobistych. Gdybyśmy byli bardziej skoncentrowani przy wykończeniach i na linii, moglibyśmy rzucić
100 punktów. Bardzo szkoda tak wielu niecelnych rzutów z czystych pozycji. Ale wynik oraz styl gry zespołu na pewno może cieszyć