Udostępnij:

Dzięki zajęciu drugiego miejsca w turnieju finałowym rozegranym w Raciborzu, seniorzy naszego klubu awansowali do 2 ligi mężczyzn. Równo 20 lat po założeniu stowarzyszenia PKK 99 Pabianice przez Wiesława Wincka, Jana Jankowskiego i Ryszarda Grzegorzewskiego mamy drużynę seniorską na poziomie ogólnopolskim.

Po sukcesie drużyny trenera Gralewskiego w turnieju półfinałowym rozegranym w Pabianicach, (czytaj tutaj), przyszedł czas na walkę w turnieju finałowym, gdzie przeciwnikami naszego zespołu były kolejno: UKS „Trójka” Żyrardów, MKKS Rybnik, oraz gospodarz turnieju – Ofensywa Racibórz. Zespoły, które w przeszłości występowały już w 2 lidze, a ich zawodnicy mieli duże doświadczenie z parkietów wyższych lig.

Przed turniejem wiedzieliśmy, że przeciwnicy byli wymagający: UKS „Trójka” Żyrardów od kilku lat próbuje awansować do 2 ligi i zawsze była blisko tego celu. MKKS Rybnik poprzednie dwa sezony grał na poziomie 2 ligi, a Ofensywa Racibórz wyszła z trudnej grupy półfinałowej.

Jak się później okazało, prawdziwie trudną przeprawą było jedynie sobotnie spotkanie z Rybnikiem, które nasi zawodnicy przegrali różnicą 2 punktów. Pozostałe spotkania przebiegały zdecydowanie pod nasze dyktando i zakończyły się wysokimi zwycięstwami PKK 99. Można więc śmiało stwierdzić, że koszykarze trenera Gralewskiego przygotowali najwyższą formę na najważniejsze mecze i w pełni zasłużenie awansowali na szczebel centralny. Poniżej znajdziecie Państwo statystyki z meczy finałowych, a także podsumowania meczowe z naszych pabianickich portali internetowych.

ZEC PKK 99 Pabianice     93 : 63     UKS Trójka Żyrardów
Statystyki PZKosz

ZEC PKK 99 Pabianice     78 : 80     MKKS Rybnik
Statystyki PZKosz

ZEC PKK 99 Pabianice     100 : 64     Ofensywa Racibórz
Statystyki PZKosz

Statystyki zawodników

Podsumowania turniejowe:

EPAINFO.PL
ŻYCIEPABIANIC.PL

Gratulujemy koszykarzom, prezesom, oraz Trenerowi Arkadiuszowi Gralewskiemu. Zawodnicy i trener w Raciborzu postawiali przysłowiową „kropkę nad i”. Mówiąc jednak o sukcesie naszych koszykarzy pamiętamy o tych, którzy w poprzednich latach tworzyli i pracowali w ramach naszego stowarzyszenia dając podwaliny pod dzisiejszy sukces. Szczególne podziękowania dla wieloletniego trenera i jednego z założycieli PKK 99 – Wiesława Wincka. W składzie seniorów w tym sezonie występowało aż 13 jego wychowanków. Ogromnie podziękowania kierujemy również w kierunku władz Miasta i Powiatu Pabianice, oraz do firm i przedsiębiorstw wspierających nasz klub, a w szczególności sponsorowi tytularnemu czyli ZEC Pabianice.

To sukces nas wszystkich: prezesów, rodziców, zawodników, kibiców, sponsorów i przychylnych nam osób na przestrzeni wielu, wielu lat. Miejmy nadzieje, że ten awans przełoży się na wzrost zainteresowania koszykówką męską wśród dzieci i młodzieży naszego miasta, a także na sukcesy PKK 99 w kategoriach młodzieżowych.
Oby tak bylo !

W sezonie 2018/2019 barwy drużyny ZEC PKK 99 Pabianice reprezentowali:

Barys Szymon
Błoch Franciszek
Borowski Jakub
Bryłka Eryk
Chlastawa Przemysław
Fabiszewski Aleksander
Frątczak Bartłomiej
Grabowski Mateusz
Jędrzejewski Dominik
Juniak Szymon
Jurga Adam
Kociszewski Przemysław
Kowalewski Michał
Matecki Mariusz
Mik Krystian
Orłowski Kuba
Ratajczyk Adam
Sauter Filip
Sobolewski Jan
Szczerkowski Artur
Zawadzki Patryk

Trenerem zwycięskiej drużyny jest Arkadiusz Gralewski.

[FinalTilesGallery id=’4′]