Udostępnij:

W pierwszym spotkaniu wojewódzkiej ligi ŁZKosz, podopieczni trenera Jurgi pokonali Start Łódź 91:35. Po kilku porażkach na turniejach towarzystkich, w końcu przyszedł czas na zwycięstwo i to przed własną publicznością w meczu otwarcia sezonu.

Mimo, iż na parkiecie zdawało się, że pabianiczanie przeważają od początku spotkania, na tablicy wyników nie było tego widać. Wszystko z powodu bardzo dużej ilości niecelnych rzutów z pod kosza, niepotrzebnych strat i zagapień w obronie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:18 dla PKK 99. W tej części meczu trafiliśmy 5 „Trójek”.

Druga połowa zaczęła się od dużej ilości strat naszego zespołu i nie do końca dobrej współpracy na boisku. Jednak po kilku minutach kadeci rozkręcili się na dobre. Zaczęliśmy notować przechwyty, wyprowadzać kontry i grać więcej 1×1 co zaowocowało wygraną drugą połową w stosunku 57 do 17.

Wygraliśmy w dobrym stylu. Graliśmy szybko i zespołowo, dzieliliśmy się piłką. W całym meczu trafiliśmy również 7 „Trójek” co bardzo mnie cieszy. Defensywa dobrze pracowała, jako cały ogranizm. Cała dwunastka dostała swoje minuty i każdy wniósł do drużyny to co potrafił. Martwią mnie rzuty osobiste i generalnie nasza skuteczność w rzutach podkoszowych. Mamy jeszcze dużo do poprawy w naszej grze, ale ciężko pracujemy na treningach, by poprawić nasze mankamenty.

Podsumowuje mecz trener Adam Jurga.

+ Zespołowa gra w ataku i obronie
+ Szybki atak
+ 7 celnych „trójek” zespołu
+ Czterech zawodników z dwucyfrową zdobyczą punktową
+ 11 punktujących graczy

– 21 strat
– Słaba skuteczność do przerwy
– 54 % z rzutów osobistych

Następne spotkanie nasi kadeci rozegrają w niedzielę, 20 października o godzinie 15:45.
Rywalem naszego zespołu będzie Bzura Łowicz. Zapraszamy kibiców na to spotkanie