Udostępnij:

Po czterech meczach w lidze ŁZKosz, podopieczni trenera Adama Jurgi osiągają bilans 3-1. Zwycięstwa ze Startem Łódź, a także zespołami z Łowicza: Bzurą, oraz Księżakiem. Przegrana z pierwszą drużyną ŁKS-u. Poniżej podsumowanie trzech ostatnich kolejek wojewódzkej ligi do lat 16.

PKK 99 SUNBUD Pabianice     93:60     KKS Bzura Łowicz
( 18:16 / 27:8 / 26:13 / 22:23 )
Statystyki ŁZKosz

Przekładane mecze z różnymi zespołami, w tym z wyżej wymienioną Bzurą, spowodowały dużą utratę rytmu u naszych koszykarzy, którzy nie grali od niemal miesiąca. Było to widać w całym spotkaniu z łowiczanami. Pierwsza kwarta grana niemal na równi z przeciwnikiem, problemy w defensywie i skuteczności rzutowej. Druga kwarta wygrana przez naszych chłopców 27:8 ustaliła nieco wynik spotkania i dałe pabianiczanom swobodę w grze w ataku. W drugiej połowie kontrolowaliśmy przebieg spotkania, nie mniej jednak 60 punktów straconych u siebie to zdecydowanie zbyt dużo. Na pochwałę zasługują: 6 celnych „trójek” całego zespołu, oraz świetny występ Wojtka Wierzchowskiego – 25 punktów. Pięciu zawodników z podwójną zdobyczą punktową. Debiut w naszych barwach zaliczył Bartłomiej Kurbiel, który trafił 5 punktów, w tym jeden rzut za 3. Witamy w drużynie Bartek !

PKK 99 SUNBUD Pabianice     51:87     ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź
( 7:35 / 21:19 / 3:22 / 20:11 )

Mecz o dwóch obliczach. W pierwszej i w trzeciej kwarcie przyjezdni całkowicie dominowali. W drugiej i trzeciej kwarcie mecz miał wyrównany przebieg, z lekką przewagą naszych chłopców. Podczas przegranych kwart nie potrafiliśmy przeciwstawić się fizycznej grze rywali, oraz obronie strefową na całym boisku. Ciasna, agresywna defensywa łodzian nie pozwalała nam na znalezienie czystych pozycji w ataku, stąd 7 punktów rzuconych w pierwszej kwarcie i tylko 3 w trzeciej. Zespół z Łodzi wyraźnie lepszy, nam pozostało w tym meczu tylko walczyć w pojedynczych posiadaniach. Na plus ostatnia kwarta wygrana 20:11, dwie celne trójki Olka Jęcha i podwójne zdobycze punktowe Mateusza Skoneczki (10 pkt.), oraz Kacpra Moczkowskiego (10 pkt.)

UMKS Księżak Łowicz     63:72     PKK 99 SUNBUD Pabianice
( 12:21 / 17:20 / 17:17 / 17:14)

Zdecydowane prowadzenie i dobra postawa naszego zespołu w pierwszych piętnastu minutach spotkania zostały zabrzone w momencie gdy gospodarze zmienili sposób obrony z każdy swego na obronę strefową. Mimo braku problemu ze znalezieniem otwartych pozycji, nasi chłopcy nie potrafili wstrzelić się zza łuku (4 „trójki”), co w grze przeciwko strefie zawsze oznacza kłopoty. Mimo problemów ze skutecznością, rzuciliśmy 72 punkty na wyjeździe, a nasze zwycięstwo w żadnym momencie nie było zagrożone. W meczu punktowało dziewięciu zawodników.

Po czterech meczach w wojewódzkiej lidze kadetów, można z całą pewnością stwierdzić, że zespół jest w podróży. Szuka swojej tożsamości, stylu gry i pewności siebie. Po mocnym osłabieniu w stosunku do zeszłego sezonu, gdzie odeszli od nas Kuba Ozga i Przemek Kociszewski, chłopcy stanęli przed trudną rolą przechwycenia ich zadań ofensywnych. Dodatkowo, utraciliśmy trochę naszej fizyczności. Jednak teraz zespół jest bardziej wyrównany i piłka lepiej krąży po obwodzie, mamy więcej asyst, a akcenty w ataku rozłożone są na większą liczbę zawodników. Zespół wygląda inaczej niż w zeszłym sezonie i potrzebujemy trochę czasu na złapanie optymalnej formy. Chłopcy mają czasem problemy z odważną grą w ataku, a także z fizyczną walką w defensywie. Wygraliśmy jednak trzy mecze i w każdym z tych spotkań byliśmy zdecydowanie lepsi. Jeśli poprawimy naszą pewność siebie, a przy tym będziemy bardziej waleczni – wierzę, że w rewanżach poprawimy wyniki. Mamy umiejętności by walczyć o awans do rozgrywek strefowych. Chcemy pokazać to w najbliższych meczach z Kutnem, Skierniewicami, oraz drugą drużyną ŁKS-u. Odnotowaliśmy do tej pory jedną porażkę i chcemy zachować ten status do końca pierwszej rundy rozgrywek. Później rewanże i dalsza walka. Z meczu na mecz będziemy lepsi !

Podsumowuje grę swojego zespołu trener Adam Jurga

Najbliższy mecz nasi kadeci rozegrają przeciwko Pro-Basket Kutno, w niedzielę 1 grudnia o godz. 10 na wyjeździe.