Udostępnij:

Dzięki dobrze rozegranej drugiej połowie wygrywamy w Skierniewicach z drużyną Ósemki. Młodszy rywal postawił nam ciężkie warunki u siebie w hali. Dobry debiut w kadetach zanotował Kuba Gawlas, który zakończył mecz z 7 punktami na koncie. Końcowy wynik 58:77 dla PKK 99.

Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu naszych zawodników, szczególnie w obronie. Młodszy zespół ze Skierniewic skutecznie rzucał z pod kosza, w większości z czystych pozycji. Pozwalaliśmy na zbyt ławte wjazdy pod kosz. Nasi chłopcy wyglądali na mało zmotywowanych, a Ósemka ambitnie walczyła o swoje na parkiecie. Do przerwy wygrywaliśmy tylko dwoma punktami 37:35.

Po zmianie stron poprawiliśmy nasze mankamenty. Zaczęliśmy lepiej bronić 1×1, a w spozoru przegranych sytuacjach dobrze pomagaliśmy sobie w obronie. W ataku bardziej zaciekle atakowaliśmy kosz i graliśmy odważniej. To zrobiło różnicę i mecz zakończył się dla nas pomyślniem Przeciwnicy w ostatnich 20 minutach gry punkty rzucali głównie po rzutach osobistych.

Z powodu meczu rozgrywanego w tygodniu jak i wczesnej godziny rozpoczęcia, nie udało nam się skompletować pełnego składu, ale dzięki temu wszyscy zawodnicy mogli zagrać wystarczającą liczbę minut. Cieszy, że wszyscy zawodnicy rzucili punkty. MVP meczu został Kacper Moczkowski, który do 26 oczek dołożył między innymi 5 zbiórek, co w połączeniu z innymi elementami gry złożyło się na eval 17.
Warty wyróżnienia występ w obronie zaliczył Olek Jęch, który w całym meczu rozdał 6 bloków.