Udostępnij:
W miniony weekenend w Mogilnie ośmiu chłopców zaliczyło swój debiut w meczu seniorskim. Grając na pięknym obiekcie KS Pogoni, osłabieni brakiem starszych zawodników z Integry przegrywamy 76:93.

W pierwszej kwarcie widać był tremę i bojaźliwość w naszych poczynaniach. Gospodarze zdobywali punkty z ogromną łatwością, szczególnie w szybkim ataku, a także pod samym koszem, gdzie przewaga fizyczna była widoczna gołym okiem. Pierwsze 10 minut przegrywamy 16:37.
W drugiej kwarcie nasi chłopcy poprawili powrót do obrony, dzięki czemu przeciwnik nie zdobywał już tak wielu punktów z kontry. Mamy jednak wciąż problemy z rozbijaniem obrony strefowej przeciwnika. Kwarta kończy się wynikiem 12:16, tym samym na przerwę schodzimy przegrywając 28:43.

Po zmianie stron graliśmy już z większym zacięciem i pasją. W ataku pozycyjnym cierpliwie dzieliliśmy się piłką co pozawalał oddawać rzuty z bardziej przygotowanych pozycji. Więcej penetrowaliśmy też w strefę podkoszową. Mecz kończymy dwoma celnymi trójkami.

W całym meczu rzuciliśmy dobre 76 punkty, grając 40 min przeciwko obronie strefowej. Niestety nasza pasywna gra w pierwszej kwarcie ustawiła cały mecz. Gospodarze wygrywali w pełni zasłużenie, ale my także możemy mieć powody do zadowolenia. W debiucie, grając sześcioma juniorami i dwoma starszymi wygraliśmy dwie kwarty, a jedną przegraliśmy tylko czterema punktami. By zwyciężyć w rewanżu, musimy jednak zagrać dobrze przez pełne 40 minut.
W naszych szeregach liderem zespołu był najstarszy w zespole Olek Jóźwik, który rzucił 18 punktów, w tym cztery razy za 3. Dwucyfrowe zdobycze punktowe zaliczyli także: Kacper Moczkowski (16), Maciej Strzelczyk (12) i Mateusz Skoneczka (10).